14 listopada 2019

Kategoria:
Dom i ogród

Na co zwracać uwagę kupując ekogroszek workowany?

Kiedy za oknem robi się ponuro, a długie zimowe wieczory zaczynają się niesamowicie dłużyć, warto mieć pewność, że mieszkanie będzie zawsze ciepłe i przytulne. Opał jest jednym z większych wydatków, dlatego trzeba inwestować tylko w ten najlepszy. Ekogroszek jest coraz bardziej ekonomiczną formą ogrzewania, jednak również bywa lepszej i gorszej jakości. Jednak w przypadku ekogroszku workowanego łatwo to zweryfikować. W jaki sposób?

Ekogroszek – co to jest?

Nazywany paliwem XXI wieku, jest produktem w zupełności pochodzenia naturalnego, a zawartość siarki w tym materiale opałowym wynosi poniżej 1%. Można go używać w trzech rodzajach kotłów – rynnowych, tłokowych i retortowych. Dlatego ekogroszek to alternatywa dla przedsiębiorczych osób, które cenią sobie przyszłościowe i nowoczesne rozwiązania.

Obecnie ekogroszek to jedno z najbardziej ekonomicznych rozwiązań, jeśli chodzi o ogrzewanie budynków. Nie jest dużo droższy od tradycyjnego opału, poza tym jest niezwykle wydajny i ekologiczny. W dodatku zostaje po nim bardzo mało popiołu, więc nie musisz przejmować się częstym czyszczeniem pieca. Kotły nie wymagają praktycznie obsługi, dlatego coraz więcej osób cen sobie wygodę, jaką oferuje ta forma opału.

Jak wybrać ekogroszek workowany?

Jeśli więc decydujesz się na najpopularniejsze paliwo XXI wieku, warto dokonać przemyślanego zakupu. Czym więc kierować się przy wyborze ekogroszku?

  1. Opakowanieekogroszek workowany powinien być sprzedawany w suchych i szczelnych opakowaniach. Jeśli jest wilgotny, ma to negatywny wpływ na jego spalanie. Jeśli produkt jest tylko trochę mokry, nie jest to jeszcze powód do rezygnacji z zakupu. Najlepszej jakości jest jednak ten przechowywany na suchym podłożu.
  2. Oznaczenie – ta forma opału powinna być zawsze rzetelnie opisana. Na worku na pewno musi znaleźć się informacja na temat kraju pochodzenia i inne podstawowe dane. Jest to gwarancją jakości produktu. Poza tym najlepszą opinią cieszy się polski ekogroszek, pochodzący z rodzimych kopalni.
  3. Sprzedawca – wybór renomowanej firmy, która zajmuje się dystrybucją ekogroszku, nie jest trudnym zadaniem. Kierując się opiniami, na pewno uda Ci się wybrać sprawdzonego sprzedawcę, oferującego workowany ekogroszek. Godna polecenia jest firma Węgiel-Skład, zawsze przechowująca opał w warunkach, w których nie traci on swojej kaloryczności.

Zakup dobrego ekogroszku nie wiąże się z dużo większymi wydatkami niż w przypadku np. nabycia tradycyjnego węgla. W dodatku jego szereg zalet, przemawia za tym, aby postawić na tak ekologiczną inwestycję.