Robot koszący
8 czerwca 2020

Kategoria:
Dom i ogród

Możliwości użytkowe profesjonalnych robotów koszących

Roboty coraz częściej zastępują tradycyjne maszyny. W dzisiejszych czasach dotyczy to nie tylko dobrze nam znanych odkurzaczy domowych, ale także… kosiarek! Coraz częściej można je spotkać na wielu posesjach, szczególnie tych, których obszar jest znacznie większy. Wydajne, bezawaryjne, ciche i dostosowane do indywidualnych potrzeb, znakomicie się sprawdzają nawet na pochyłych powierzchniach. Dlaczego są tak polecane?

Roboty koszące – w czym tkwi ich fenomen?

Roboty koszące to nowoczesne urządzenia, które samodzielnie koszą trawę i odnajdują zastosowanie na praktycznie każdej powierzchni. Chociaż najlepiej się sprawdzają na płaskich terenach, na rynku spotkasz różne roboty dostosowane do pochyłych obszarów. Wiele z nich znakomicie się odnajduje też na większych stromiznach.

Większość robotów koszących możesz zaprojektować indywidualnie, zgodnie ze swoimi oczekiwaniami. Dzięki nim oszczędzasz mnóstwo czasu, który przeznaczasz na samodzielne koszenie trawy. Jak wiadomo, tę czynność nierzadko musisz wykonywać nawet 2 razy w tygodniu. Przeliczając w skali miesiąca, jest to wiele zmarnowanych godzin, które można przeznaczyć na pasje lub spotkania z bliskimi. Robot koszący zdejmuje więc z Ciebie dodatkowy obowiązek, na który nie zawsze masz czas lub po prostu chęci.

 Ponadto sprzęt tego typu pracuje bardzo wydajnie i szybko – trawnik będzie zawsze wspaniałą wizytówką Twojej posesji. Co istotne, możesz go używać tak często, jak chcesz – nawet kilka razy w tygodniu. Kolejną zaletą tego rozwiązania jest… eliminacja chwastów. Robot koszący pozbywa się ich równie skutecznie jak trawy. Tym bardziej, jeśli koszenie powtarzasz regularnie.

Urządzenie jest ciche – zdecydowanie bardziej niż kosiarki spalinowe i traktorki. Kolejną zaletą jest jego ekologiczność – nie emituje spalin, dbasz więc także o środowisko naturalne, zdrowie swoje i bliskich. Łącząc to z minimalnym wysiłkiem i wygodą, zyskujesz niezawodny, bezawaryjny i bezpieczny sprzęt, który posłuży Ci przez wiele lat.

Jak wybrać swojego robota koszącego?

Robot koszący jest prosty w obsłudze, a w razie potrzeby możesz nawet samodzielnie wymienić jego części. – Warto wybrać taki sprzęt, który będzie działał niezawodnie przez długi czas. Przy zakupie zwróć uwagę na modele wodoodporne, gdyż sprawdzą się też w czasie deszczu. Podwójna obudowa skutecznie ochroni wszystkie podzespoły – wyjaśnia specjalista z firmy JDHEIN, Dealer John Deere Banino.

Godne polecenia są także roboty, które same wykrywają przeszkody i radzą sobie z obszarami wyższej trawy, a nawet wzniesieniami. Ważne jest również, by dobrać model odpowiednio do wielkości trawnika.