projekt łazienki
30 maja 2022

Kategoria:
Dom i ogród

Modne aranżacje łazienek. Co jest teraz na czasie?

Zaaranżowanie na nowo łazienki nie musi wiązać się z kosztownym i uciążliwym kapitalnym remontem. Czasami wystarczą niewielkie, zgodne z trendami zmiany, żeby łazienka nabrała nowoczesnego sznytu. Zarówno odświeżając pomieszczenie, jak i konfrontując się z budową warto wiedzieć, jakie obowiązują kierunki w aranżacji. Co jest najbardziej pożądane w projektowaniu łazienek?

Jakie kolory są najmodniejsze w nowoczesnych aranżacjach łazienek?

Nowe meble łazienkowe coraz częściej prezentowane są w chłodnych, ciemnych odcieniach, takich jak antracyt i czerń. Ich powierzchnie kontrastują z rustykalnymi elementami z drewna. Mile widziane są wyeksponowane słoje, sęki i faktura części drewnianych. Wszechobecny mat dodatkowo pokrywa powłoka chroniąca przed uszkodzeniami i odciskami palców. Czarna może być nawet armatura łazienkowa. Oprócz czerni modnym kolorem do łazienki są wszystkie odcienie zieleni. Barwy lasu w połączeniu z antracytowymi meblami, wystrojem drewnianym lub białym nie tylko prezentują się nowocześnie i elegancko, ale również zapewniają sporą dawkę przytulności.

Każdy, kto chciałby stworzyć w łazience bezpieczny i komfortowy naturalny klimat, może wybierać z ogromnego asortymentu eleganckich płytek podłogowych i ściennych imitujących drewno. Na rynku dostępna jest szeroka gama wariantów, z których wszystkie są antypoślizgowe i łatwe w pielęgnacji. Dodatkowo zawsze warto wzbogacić wystrój, nawet na małej przestrzeni, o niewielkie meble. Drewniana ławka zachęcająca do odpoczynku lub kredens, który można ozdobić świecami sprzyjają relaksowi.

Jak powinna wyglądać kabina prysznicowa i wanna w łazience?

Współczesna kabina prysznicowa nie tylko atrakcyjnie wygląda, ale również łatwiej utrzymać ją w czystości. Całkowite lub częściowe otwarcie zależy wyłącznie od preferencji użytkownika. Ktoś, kto nie lubi chłodu powinien raczej wybrać kabinę zabudowaną, ale osoby mniej wrażliwe mogą się zdecydować na prysznic otwarty, zintegrowany z podłogą. Zaletą jest to, że nie trzeba już polerować ścianek.

Najlepiej, kiedy centralnym punktem strefy wellness jest wolnostojąca wanna. To rozwiązanie, poza estetyką, ma również praktyczne zalety. Znacznie łatwiej utrzymać ją w czystości, ponieważ nie ma fug. Kwestią gustu pozostaje wybór modelu nowoczesnego lub retro. Klienci kompleksowo wyposażającej  łazienki firmy Duet korzystają  z wizualizacji, żeby ocenić efekt. W przypadku braku przestrzeni można zastosować wannę przyścienną. Innym, sprzyjającym zachowaniu higieny i nowoczesnym rozwiązaniem jest toaleta bez rantów. Wygląda futurystycznie i ułatwia sprzątanie.