7 lutego 2019

Kategoria:
Dom i ogród

Miski i deski WC z funkcja higieny – porady i sugestie

Nowoczesne technologie powstają, by ułatwiać ludziom życie. Ciekawe i funkcjonalne rozwiązania na miarę naszych czasów znaleźć można w zasadzie w każdej dziedzinie życia. Wiele praktycznych wynalazków ma swoje zastosowanie chociażby w łazienkach. Jednym z nich są toalety myjące, czyli urządzenia zastępujące sedes i bidet. Przedstawiamy miski i deski WC z funkcją higieny.

Skąd wzięły się toalety myjące?

Moda na toalety myjące, czyli miski i deski z funkcją higieny, przywędrowała do Europy wraz z japońską kulturą SPA. Japończycy przykładają wielką wagę do pielęgnacji ciała, codziennej higieny oraz naturalnych sposobów dbania o swoją cerę, toteż w tym kraju tego typu toalety są spotykane bardzo często. Ale czym w zasadzie są toalety myjące?

Toalety myjące to nic innego, jak sedesy z funkcją bidetu. W Azji to raczej standardowe rozwiązanie należące do standardowych, które znaleźć można praktycznie w każdym japońskim domu. Tego typu toalety z wyglądu przypominają eleganckie WC lecz w ich wnętrzach kryje się nowoczesna technologia, odróżniająca je od tradycyjnych toalet – tłumaczy nasz rozmówca reprezentujący firmę EUROŁAZIENKI.

Charakterystyczne dla toalet z funkcją higieny są automatyczne podgrzewane deski, dysze czyszczące kilkoma rodzajami strumienia oraz funkcje osuszania. Wiele modeli ma także nocne podświetlenie oraz inne funkcje dodatkowe.

Zalety i działanie desek z funkcją higieny

Deski myjące łączą funkcje deski sedesowej z funkcją bidetu. Mogą mieć podstawowy lub zaawansowany program myjący. Mechanizm, który umożliwia czasowe przeobrażenie sedesu w bidet znajduje się w tylnej części deski. Spersonalizowanie ustawień możliwe jest dzięki specjalnemu programatorowi.

Bardziej zaawansowane modele desek myjących mogą być rozbudowane o różne dodatkowe funkcje, takie jak masaż oscylacyjnym strumieniem wody, suszenie strumieniem ciepłego powietrza, sterowanie za pomocą pilota, odciąg zanieczyszczonego powietrza, a nawet wykrywanie obecności użytkownika.

Dlaczego warto zdecydować się na toaletę z funkcją higieny?

W Polsce toalety i deski WC z funkcją higieny są wciąż innowacyjnym rozwiązaniem. Niektóre z nich to kompletne, zintegrowane urządzenia, które przypominają tradycyjne miski WC, choć w rzeczywistości są połączeniem sedesu i bidetu o dopracowanej strukturze strumienia natrysku.

Takie urządzenia pozwalają na lepsze zachowanie czystości w czasie korzystania z toalety, niż tradycyjne sposoby. Toalety i deski myjące wychodzą zatem naprzeciw każdej osobie, która chce w bezpieczny i zdrowy sposób zadbać o higienę. W końcu woda to najlepszy środek czystości, bez którego nie da się dbać o czystość i odświeżenie skóry.

Porady dotyczące toalet z funkcją higieny

Jeśli zdecydujecie się na zakup toalety z funkcją higieny, to powinniście wybrać model wyposażony w dwie dysze myjące i kilka rodzajów natrysku – pozwala on na dostosowanie funkcji pod kątem własnych potrzeb. W takich toaletach wybrać można temperaturę, ciśnienie, a nawet kąt padania wody.