Tkanina minky
23 lipca 2019

Kategoria:
Dom i ogród

Minky. Tkanina przyjazna dzieciom

Materiał minky to niezwykle przyjemna tkanina. Jest puszysta i miękka w dotyku. Dlatego też świetnie nadaje się do wykorzystania dla dzieci. Przeczytaj, czym charakteryzuje się tkanina minky. Poznaj jej zastosowania i zalety. Sprawdź, co można zrobić z tego typu tkaniny i w jaki sposób cieszyć się jej miękkością.

Co to jest tkanina minky?

Charakterystyczne dla tego materiału są tak zwane minky dots – specjalne wypustki, które sprawiają, że powierzchnia tkaniny jest niejednolita. Kropki to jednak nie jedyny wzór wypustek. Dostępne są na przykład także wypustki w kształcie serca – tłumaczy ekspert z firmy 2lime.

Minky wykonane jest z poliestru. Można określić go mianem miękkiego polaru lub pluszowej dzianiny. Miękkość tej tkaniny zawdzięczamy najnowszym technologiom. Włókna poliestrowe obecne w tkaninie są dużo cieńsze od włókien wełny i bawełny.

Są różne rodzaje minky. Aby ocenić materiał, należy zwrócić uwagę na jego gramaturę. Im jest wyższa, tym wyższa jest jakość. Wysokiej jakości materiał nie będzie rozciągał się po praniu. Najpopularniejsza gramatura to 350-400g/m2. Należy pamiętać, że tkanina o słabszej jakości będzie bardziej się świecić. Jest to sygnał, żeby poszukać innego materiału.

Jakie są zalety tkaniny minky?

Minky jest tkaniną syntetyczną, ale jej właściwości zadowolą najbardziej wybrednych. Tkanina jest niezwykle przyjemna w dotyku. Ma bardzo dużą przepuszczalność, co sprawia, że minky należy do materiałów, które oddychają. Po praniu tkanina szybko wysycha i nie trzeba jej prasować.

Tkanina minky jest niezwykle wytrzymała. Oznacza to, że będziemy mogli cieszyć się nią przez długie lata. Nigdy jednak nie należy zapominać o prawidłowej pielęgnacji. Tylko właściwa pielęgnacja sprawi, że nasz materiał nie zniszczy się szybko.

Dodatkowymi zaletami są rozciągliwość materiału i jego szerokie zastosowanie. Tkanina ta jest idealna na pluszaki dla dziecka. Sprawdzi się także jako poszewka na poduszkę – nie tylko dla dzieci. Miękka tkanina sprawi, że będzie ci się lepiej spało. Jeżeli potrzebujesz ciepłego koca, w takim przypadku materiał minky także się sprawdzi. Dywanik w dziecięcym pokoju lub w sypialni również powinien być miękki i przyjemny. Dlatego też i tutaj świetnym rozwiązaniem jest materiał minky.

Minky nie należy do najłatwiejszych materiałów do szycia. Wymaga on wprawy. Potrzeba czasu, aby się z nim oswoić – ale naprawdę warto podjąć ten trud. Rzeczy wykonane z tego materiału mają niesamowity urok i miękkość.