aranzacja mieszkania
16 maja 2016

Kategoria:
Dom i ogród

Twoje mieszkanie – Twój świat, czyli mieszkanie dostosowane do charakteru

Mieszkanie jest wizytówką jego właścicieli. Pierwsze kilka minut przechadzki i już wiadomo o nich wszystko. Świadczy o tym dobór mebli, ich ustawienie, kolor ścian i wykładzin. Często stwierdzamy, że ktoś ma dobry gust, bo tak wspaniale urządził mieszkanie. Rzeczywiście, coraz częściej przy projekcie nowego lokum staramy się, aby odzwierciedlało ono nasz charakter, aby czuć się w nim wygodnie i komfortowo, aby reprezentowało nas i nie wyglądało jak kolejne szare mieszkanie z lat 70.

Uważaj na kolory

Ciekawym tematem jest zawsze kolor ścian lub wystroju wnętrza. Istnieje bowiem teoria, że każda barwa odzwierciedla oddzielny charakter człowieka – wyjaśnia ekspert Przedsiębiorstwa Budowlanego DOMBUD z Katowic, które oferuje kompleksową realizację inwestycji „pod klucz”, prace remontowe oraz modernizacyjne w zakresie budownictwa. Biały jest symbolem czystości i preferują go osoby szczere i bezkonfliktowe, które lubią klarowne sytuacje. Czarny będący zupełną odwrotnością jest raczej preferowany przez ludzi introwertycznych, którzy niekoniecznie lubią towarzystwo innych osób. Mają skomplikowaną naturę, nie ufają innym i chadzają własnymi ścieżkami.

Osoby bardziej optymistyczne dekorują swoje mieszkania w kolorze czerwonym (żywiołowa, niecierpliwa, wybuchowa i porywcza natura), pomarańczowym (zamiłowanie do aktywnego spędzania wolnego czasu, głównie podróży) oraz żółtym (beztroska i ogromne pragnienie wolności i niezależności). Błękit preferują osoby z artystyczną duszą, indywidualiści, którzy często błyszczą inteligencją, ale są zdystansowani i wrażliwi. Zielony z kolei jest kolorem osób tajemniczych i zagadkowych, a szary – skromnych indywidualistów, niezbyt pewnych siebie, ale szczerych i wiernych w przyjaźni oraz miłości.

Preferencje dotyczące typu mieszkania

Zanim wystroimy nasze wnętrze musimy najpierw wybrać jego lokalizację i otoczenie. One też wpływają bezpośrednio na nasze samopoczucie. Typowy ekstrawertyczny optymista ma potrzebę przebywania wśród ludzi, dlatego bardzo dobrze czuje się np. w squotach lub akademikach, gdzie każdego dnia ma okazję wymienić uwagi z sąsiadami lub po prostu się do nich uśmiechnąć lub przywitać. Jeżeli taka osoba zdecyduje się na własne lokum, będzie ono charakteryzować się wesołą kolorystyką i „otwartymi drzwiami”, przez które swobodnie mogą przechodzić spore grupy znajomych.

Osoby bardziej spokojne i wycofane zaznają szczęścia mieszkając na osiedlu zamkniętym lub w wiejskiej chatce z dala od miejskiego zgiełku. Pierwsze rozwiązanie pozwala na zaznanie spokoju w bezpiecznym i uporządkowanym mieszkaniu, które jest pod stałym nadzorem, natomiast mieszkanie na wsi wymaga cierpliwości, aby znosić jej trudy. Introwertycy prowadzący wiejskie życie wcale jednak nie czują się z tym źle – są niezależni, mają ciszę, spokój oraz swój własny ogródek, którego pielęgnacja sprawia im ogromną radość. W domu mają wszystkie niezbędne rzeczy oraz dużo pamiątek, mających dla nich wartość emocjonalną.