16 maja 2017

Kategoria:
Dom i ogród

Mieszkanie pod Poznaniem. Kilka wskazówek dla osób poszukujących własnego lokum

Poznań wraz z sąsiadującymi powiatami tworzy aglomerację gromadzącą niemal milion mieszkańców. Olbrzymi potencjał ludnościowy czyni tamtejsze tereny szczególnie atrakcyjnymi do osiedlania. Szukasz domu lub mieszkania pod Poznaniem i zastanawiasz się, które miejscowości okażą się godne Twojej uwagi? Zapoznaj się z naszymi propozycjami, a być może znajdziesz coś dla siebie.

Śrem

Śrem do dynamicznie rozwijająca się gmina miejsko-wiejska w województwie wielkopolskim, położona ok. 40 km od Poznania. Miejscowe tereny zaskakują na każdym kroku – bogatą infrastrukturą, sprzyjającym wypoczynkowi klimatem i atrakcyjną ofertą nieruchomości.

Sporą zaletą Śremu jest jego skomunikowanie. Dojazd do centrum Poznania – dzięki obwodnicy miejskiej i trasie nr 434 – zajmuje od 40 do 60 minut, w zależności od pory dnia. Odległość do wjazdu na drogę szybkiego ruchu S11 w Kórniku to tylko 20 km. Dotarcie do innych, wielkich ośrodków miejskich regionu nie nastręcza więc żadnych problemów.

Śremska strefa ekonomiczna przyciąga przedstawicieli biznesu. Wśród inwestorów znajduje się wiele firm przemysłowych, takich jak Rehau, Basf czy Modra Śrem. Przekłada się to na rozwój rynku pracy oraz wzrost dochodów w budżecie gminy. Czynione inwestycje widać na każdym kroku – przejawiają się w rozbudowanej oświacie (liczne żłobki, przedszkola, szkoły) czy ofercie handlowo-usługowej z marketami, dyskontami i pomniejszymi sklepami.

Wizytówką Śremu jest tętniący życiem rynek i promenada nad Wartą. Miasto posiada też plażę miejską nad Jeziorem Grzymisławskim, Wake Park i przystań kajakową na Warcie. Osoby spragnione rozrywek lądowych mogą jeździć konno, grać w tenisa czy piłkę nożną.

Śremska oferta deweloperska jest niezwykle elastyczna. Jeśli marzysz o własnym domu, powinieneś zwrócić uwagę na realizowany przez MarcoPolo Development kompleks domów jednorodzinnych w zabudowie szeregowej i bliźniaczej Marina Park, położony przy ul. Nadbrzeżnej. Ten sam deweloper dysponuje ofertami sprzedaży mieszkań przy ulicach Chełmońskiego i Alei Solidarności, w ramach osiedla Corner Park.

Bnin i Błażejewo

Jeśli szukasz ofert nieruchomości nieco bliżej stolicy Wielkopolski, możesz skorzystać z innych opcji. Ciekawą alternatywę stanowi obszar nad jeziorami Kórnickim i Bnińskim, koło miejscowości Kórnik. To czołowy ośrodek rejonu podmiejskiego Poznania.

W Kórniku funkcjonują trzy żłobki oraz dwa publiczne i jedno prywatne przedszkole. Nie brakuje też przychodni, marketów i dyskontów spożywczych. Ozdobą miasta jest otoczony zabytkowym parkiem neogotycki zamek. Największą zaletę stanowi jednak sama odległość od Poznania, wynosząca zaledwie 20 km.

Sporym zainteresowaniem deweloperskim cieszą się tereny na południe od Kórnika, takie jak Bnin czy Błażejewo. Bnin to administracyjna część Kórnika. Leżące nieco dalej Błażejewo (5 km od Kórnika) posiada status dynamicznie rozwijającej się wsi.

Świetny dowód rozwoju terenów podkórnickich stanowi realizowana inwestycja deweloperska – osiedle Lawendowe Pola w Błażejewie. W skład osiedla wznoszonego przez MarcoPolo Development wchodzą domy cztero-, sześcio- i dwunastosegmentowe, z przyciągającą wzrok stylową elewacją w stylu muru pruskiego. Drogi wewnętrzne do osiedla są już gotowe, podobnie jak oświetlenie. Brak jeszcze dostępu do gminnej sieci kanalizacyjnej i wybudowanej drogi dojazdowej, jednak ich powstanie to kwestia czasu (na terenie gminy Kórnik w najbliższych latach planuje się budowę ponad 200 km dróg).

Werdykt?

Jak widać, możliwości osiedlenia na terenie aglomeracji poznańskiej są naprawdę spore. Znajdziesz tu domy w zabudowie bliźniaczej i szeregowej, jak również konwencjonalne mieszkania. Wymienione przykłady to jedynie niewielki wycinek możliwości, jakie oferują wielkopolscy deweloperzy. Każda osoba poszukująca lokum powinna znaleźć tu coś dla siebie. Jeśli chcesz uzyskać więcej informacji, powinieneś skontaktować się bezpośrednio z deweloperem. Specjaliści z przyjemnością posłużą radą i pomocą.