30 maja 2020

Kategoria:
Dom i ogród

Meblościanka nie musi być nudna. Nowoczesne meble pokojowe

Meblościanki są znane od dawna, jednak ich nowoczesne wersje przewyższają konstrukcje oferowane przed laty. Współczesne meblościanki modułowe to nie tylko znakomita estetyka i atrakcyjny wygląd oraz wykończenie, ale także wielka funkcjonalność. Dzięki możliwościom, jakie daje ich elastyczność wnętrze może być kształtowane w różny sposób i odmieniane wedle życzenia.

Meblościanka, czyli połączenie klasy i praktyczności

Moda na różne typy mebli ulega dość częstym zmianom. Jedne rozwiązania przechodzą do lamusa, a na ich miejsce pojawiają się zupełnie inne. Co jakiś czas zdarza się też jednak tak, że coś, co było modne w przeszłości, powraca w odmienionej formie i na nowo podbija serca klientów. Z taką sytuacją mamy do czynienia w przypadku meblościanek. Meble tego typu pojawiły się jeszcze w czasach kojarzonych z PRL-em. Były to niezbyt urzekające konstrukcje, często wykonane z kiepskich materiałów, a ich wygląd pozostawiał wiele do życzenia. Miały jednak również swoje zalety, przede wszystkim oferowały dużo miejsca do przechowywania rozmaitych przedmiotów i dobrze pasowały do niewielkich mieszkań – wyjaśnia przedstawiciel Fabryki Mebli Meblar, która produkuje meble skrzyniowe i tapicerowane.

W dzisiejszych realiach możliwość dobrego zagospodarowanie miejsca jest równie ważna, zwłaszcza jeśli jest połączona z atrakcyjnym wyglądem i dobrym projektem. Produkowane dziś meblościanki w niczym, poza wielką praktycznością i użytecznością, nie przypominają dawniej wytwarzanych mebli. Są wykonane z nowoczesnych materiałów dobrej jakości, a ponadto dostępne w wielu różnych wykończeniach, co sprawia, że można je wkomponować w niemal każdą aranżację wnętrza. Są zaprojektowane tak, że znakomicie wpasowują się w obowiązującą dziś stylistykę. Za sprawą swojej formy i odpowiednio dobranej kolorystyki dają wrażenie lekkości i sprawiają, że wnętrze nie jest przez nie zdominowane.

Wielką zaletą meblościanek jest to, że oferują zarówno możliwość wyeksponowania różnych elementów, np. ozdobnego szkła, dekoracyjnych świeczników czy innych atrakcyjnych wizualnie przedmiotów, jak i dają możliwość przechowywania sporej ilości potrzebnych akcesoriów w pojemnych szufladach czy na półkach zamykanych drzwiczkami.

Jakie możliwości aranżacyjne daje meblościanka?

Wiele współczesnych meblościanek ma budowę modułową i składa się z różnych elementów, które można łączyć w rozmaity sposób. Daje to możliwość swobodnego kształtowania wyglądu wnętrza, a także pozwala na wybór takich rozwiązań, które lepiej sprawdzą się w danym pomieszczeniu. Taka dowolność ustawienia poszczególnych części składowych umożliwia nie tylko lepsze zagospodarowanie przestrzeni, ale także zapewnienie lepszego doświetlenia całego pokoju.

W mniejszych mieszkaniach dobre zaaranżowanie dostępnego wolnego miejsca często jest wyborem pomiędzy zapewnieniem wystarczające ilości szafek i szuflad do przechowywania różnych przedmiotów, a pozostawieniem takiej ilości przestrzeni, która sprawi, że osoby, które znajdą się w środku, nie będą się czuły przytłoczone zbytnim ich nagromadzeniem. Dzięki dowolnemu łączeniu różnych elementów meblościanki ociągnięcie tego celu jest o wiele łatwiejsze.

Modułowość współczesnych meblościanek i dostępność różnych elementów dają również tę korzyść, że zmiana ustawienia poszczególnych części to możliwość uzyskania zupełnie innego efektu i szybkiego przekształcenia charakteru całego pomieszczenia bez konieczności ponoszenia dodatkowych kosztów. W zależności od rezultatu, jaki chcemy uzyskać, możemy zdecydować się na skoncentrowanie większej ilości elementów na mniejszej powierzchni lub na takie ich rozstawienie, że znajdą się dalej od siebie. Nowoczesna meblościanka o tak dużych możliwościach zmiany aranżacji gwarantuje, że nikt nie będzie narzekał na monotonię i nudę.