Meble przy przeprowadzce
16 maja 2020

Kategoria:
Dom i ogród

Meble przy przeprowadzce. Problem wielkiej wagi?

Niezależnie od tego, czy poprzednie miejsce zamieszkania było wynajmowanym lokum, czy własnym domem, to podczas przeprowadzki zawsze okazuje się, jak wiele rzeczy należy przetransportować. Dotyczy to także mebli, które są zwykle dosyć duże oraz nieporęczne. Ich przeniesienie do nowego mieszkania może być nieco kłopotliwe, jednak istnieją sposoby, aby ułatwić sobie to zadanie.

W jaki sposób można przetransportować meble?

Meble to jedna z kwestii, która sporej grupie osób wydaje się najbardziej problematyczną podczas przeprowadzki. Można sobie jednak z nimi poradzić na kilka sposobów.

Niektóre szafy, stoły czy biurka można rozłożyć i przetransportować w częściach. Daje to szanse, że zmieszczą się one do bagażnika samochodowego. Mimo tego jest to bardzo czasochłonne zajęcie. Rozkręcanie, a następnie składanie mebli jest niezwykle uciążliwe. Bywa, że niektóre ich elementy, a zwłaszcza kołki i śruby, gubią się

Są też tacy, którzy angażują do pomocy przy przeprowadzce rodzinę i znajomych. Jednak nieumiejętne znoszenie mebli i ich niewłaściwy transport stwarza ryzyko, że się zniszczą.

Dlatego warto pomyśleć nad skorzystaniem z usług profesjonalistów, którzy dobrze zaplanują przewóz mebli.

Transport mebli podczas przeprowadzki nie powinien spędzać snu z powiek. Ci, którzy nie chcą poświęcać czasu na żmudne rozkręcanie mebli i ich pakowanie, powinni zgłosić się do fachowców. Oferowane przez nich usługi są na tyle kompleksowe, że wystarczy wskazać miejsce, gdzie mają zostać przewiezione szafy, regały, witryny, stoły czy krzesła, a resztą zajmie się doświadczony personel” – wyjaśnia ekspert z firmy Autor Przeprowadzki.

Na czym polega usługa transportu mebli podczas przeprowadzki?

Usługa transportu mebli nie polega jedynie na ich dowiezieniu we wskazane miejsce. Zadanie takie powierzone specjalistom jest realizowane kompleksowo.

Po pierwsze fachowcy zajmują się demontażem oraz rozkręcaniem mebli. Pakujące je, odpowiednio znakują kartony i paczki, dlatego nie ma szansy, aby jakikolwiek element mógł się zgubić. Oprócz tego meble są na miejscu ponownie składane.

Do ich obowiązków należy również staranne zabezpieczenie mienia zleceniodawcy. Stoły, biurka czy szafy dotrą do nowego w lokum w nienaruszonym stanie. Transport taki jest także ubezpieczony.

Firmy działające w tej branż dostarczają również materiały do przeprowadzki – taśmy, kartony, folie. Po wykonaniu usługi  pracownicy zajmują się także sprzątaniem pomieszczeń. Natomiast jeżeli istnieje taka potrzeba, meble mogą zostać na pewien czas przewiezione do magazynu.