szafa na zamówienie
3 października 2021

Kategoria:
Dom i ogród

Meble na zamówienie jako rozwiązanie dla wymagających

Meble na zamówienie to idealna alternatywa dla gotowych zestawów z popularnych sklepów sieciowych. Każdy element wyposażenia może być dostosowany do warunków, jakie panują w mieszkaniu – zapełniać wszystkie zakątki i zakamarki, które masowo produkowane komplety pozostawiłyby niezagospodarowane. Jakie są inne zalety sprzętów wykonanych „na wymiar”?

Meble, które znajdują się w ofercie sklepów sieciowych nie wyróżniają się ani designem, ani jakością materiałów. Wielokrotnie powielane projekty skupiają się przede wszystkim na tym, żeby wyposażenie spełniało swoją podstawową funkcję. Masowa produkcja pozbawia sprzęty unikalności, która sprawia, że dana aranżacja zapada się w pamięć. Przykładowe szafy zwykle są zbudowane z cienkich, niezbyt wytrzymałych płyt do samodzielnego montażu. Na szczęście, zawsze można zdecydować się na stanowczo lepszą alternatywę.

Dlaczego warto postawić na meble na zamówienie? 

Wybór wyposażenia wykonywanego pod konkretne wymiary jest doskonałym rozwiązaniem dla bardziej wymagających klientów. Osoby, które decydują się na zakup mebli na zamówienie poszukują komfortu, której nie jest w stanie zapewnić sprzęt z „sieciówki”. Dotyczy to głównie systemów przechowywania, np. szafki są skonstruowane tak, żeby zapewniać właścicielom wygodny dostęp. Głębokość i wysokość półek można dostosować do osobistych preferencji, dzięki czemu każdy przedmiot i element ubioru ma ustalone, przypisane sobie miejsce.

Pozytywnym „efektem ubocznym” takiej aranżacji jest wolna przestrzeń, która powstała przez zagospodarowanie kącików i tzw. niestandardowych miejsc w mieszkaniu. Wnętrze wydaje się więc znacznie większe i mniej zagracone, co dobrze wpływa na nastroje domowników. Meble na zamówienie doskonale wpisują się w kształt pomieszczeń i nie odstają od ścian, ponieważ są zaprojektowane z myślą o tym, a nie innym pokoju. Każdy element wyposażenia (którego wykonanie na wymiar oferuje np. firma Meblomet z Raciborza) pasuje do przyjętego wystroju.

Kiedy meble na zamówienie są najlepszym wyborem? 

Podobne rozwiązanie sprawdzi się w różnorodnych sytuacjach. Nie trzeba mieć mieszkania o „niestandardowym” kształcie, aby zdecydować się na meble na zamówienie, jednak istnieje kilka sytuacji, kiedy jest to szczególnie wskazane. Do takich sytuacji należy m.in. aranżacja użytkowego poddasza, pełnego spadków i „dziwnych” kątów. Zwykłe, schematyczne sprzęty mogą nie pasować do takich pomieszczeń, a nawet zasłaniać dostęp do naturalnego światła. Wyposażenie wykonane na wymiar to dobra opcja także dla wnętrz o niewielkim metrażu.