Meble na wymiar
9 maja 2020

Kategoria:
Dom i ogród

Meble na zamówienie czy gotowe zestawy – na które rozwiązanie się zdecydować?

Meble stanowią podstawowe wyposażenie każdego domu. Możemy wybierać spośród mebli klasycznych, albo nieco bardziej nowoczesnych. Jeśli właśnie urządzasz mieszkanie lub wymieniasz meble na nowe to niezależnie od pomieszczenia, masz do wyboru gotowe zestawy meblowe oraz meble produkowane na indywidualne zamówienie. Na które rozwiązanie warto się zdecydować?

Meble na zamówienie

Meble na wymiar to doskonałe rozwiązanie w przypadku, gdy pomieszczenia są niewielkie oraz kiedy zależy nam na maksymalnym wykorzystaniu ich powierzchni. Wybór mebli na wymiar ma wiele zalet, które z pewnością warto wykorzystać podczas urządzania domu.

O to, co zyskamy wybierając meble na wymiar zapytaliśmy producenta mebli na zamówienie Acadal: Meble na wymiar dają możliwość urządzenia wnętrza w dowolny sposób, ponieważ jedyne ograniczenie to wyobraźnia. Nawet, jeśli pomieszczenie posiada nieregularne kształty lub wnęki, to meble na zamówienie doskonale się w nie wpasują, maksymalnie wykorzystując całą powierzchnię pomieszczenia.

Meble na zamówienie są tworzone zgodnie z indywidualnym projektem klienta. Dlatego nie tylko doskonale wpasują się w kształt pomieszczenia, ale również jego styl. Możemy dowolnie wybrać wymiary, kształty, a nawet kolory i materiał, z którego powstają meble. Dzięki temu meble będą idealnie spełniać swoje zadanie, a przestrzeń do przechowywania będzie znacznie większa.

Warto mieć na uwadze, że meble na wymiar tworzone są nie tylko do pokoi, ale również do kuchni i innych pomieszczeń. Można zdecydować się na projekt pojedynczej szafy do pokoju czy sypialni lub ozdobnej komody do korytarza.

Gotowe komplety mebli

Dostępne w sklepach gotowe komplety mebli będą doskonałym wyborem do umeblowania dużych pomieszczeń o regularnych kształtach. Gotowe komplety mebli posiadają standardowe wymiary, dlatego z łatwością wpasujemy je w proste kształtem pomieszczenia. Dostępne są zarówno komplety do pokoju dziennego, sypialni, kuchni lub jadalni. Z powodzeniem szybko umeblujemy cały dom z ich pomocą.

Gotowe meble zazwyczaj dostarczane są w kilku kartonach do samodzielnego montażu. Montaż nie jest skomplikowany, a producenci dostarczają wszelkie niezbędne elementy do samodzielnego złożenia mebli.

Meble na wymiar, czy gotowe komplety?

Meble na wymiar będą dobrym rozwiązaniem, jeśli zależy nam na maksymalnym wykorzystaniu powierzchni w małych pomieszczeniach. Jednak czas ich produkcji oraz cena będą znacznie większe niż w przypadku mebli gotowych.

Gotowe komplety mebli dostępne są zazwyczaj od ręki. Jednak nie mamy możliwości wybierania kolorów, materiałów, czy kształtów, aby dopasować meble do stylu wnętrza.