Meble kuchenne na wymiar
16 maja 2020

Kategoria:
Dom i ogród

Meble kuchenne na wymiar – zalety rozwiązania

Kuchnia to pomieszczenie, w którym nad wyglądem góruje funkcjonalność, wygoda oraz ergonomia. Mimo tego każdy mieszkaniec domu powinien czuć się w niej swobodnie i podobnie jak w innych pomieszczeniach chętnie spędzać tam czas. Zamontowanie kuchni na wymiar pozwala na wykorzystanie każdego centymetra przestrzeni i dopasowanie mebli do własnych preferencji. Podpowiadamy, czym cechują się meble kuchenne na wymiar.

Wykorzystanie dostępnej przestrzeni

Jedną z głównych zalet mebli kuchennych na wymiar jest całkowite wykorzystanie dostępnej przestrzeni. Gotowe meble, które można znaleźć między innymi w sklepach budowlanych, nie będą w stanie zabudować całej przestrzeni. Pozostawią szpary oraz dziury, które wpływają na względy estetyczne oraz funkcjonalne, w tym utratę blatu roboczego lub miejsca do przechowywania.

Dzięki meblom na wymiar właściciel kuchni może zagospodarować wszystkie zakamarki i zrobić w pełni użyteczne schowki lub szafki typu cargo. W małych przestrzeniach dobrze zaprojektowana zabudowa jest bardzo istotna.

Jak podkreśla ekspert reprezentujący producenta mebli, firmę Bis: Oprócz wykorzystania przestrzeni dobrze zaprojektowana kuchnia pozwala także na uniknięcie efektu zagracenia. Dzięki dobraniu odpowiednich frontów, materiałów i kolorów kuchnia stworzona przez projektanta sprawia wrażenie lekkiej i przestronnej.

Funkcjonalność kuchni na wymiar zapewnia także możliwość ustalenia wysokości zabudowy. Dopasowanie tej przestrzeni do osoby, która najczęściej wykonuje pracę w kuchni pozwoli na swobodniejsze gotowanie i przygotowywanie posiłków. Idealną wysokość blatu określa się, biorąc pod uwagę miejsce zgięcia ręki w łokciu i odliczenie od tej wysokości 10- 15 centymetrów.

Zamówienie kuchni na wymiar pozwala także zdecydować o wielkości konkretnych szafek oraz ich wyposażenia w półki lub szuflady, co pomoże w dopasowaniu szafki do potrzeb użytkowników i przechowywanych przedmiotów.

Dopasowanie kuchni do preferencji

Do zalet tego rozwiązania zalicza się także możliwość dopasowania kuchni do preferencji właściciela. Rozmowa z projektantem, reprezentującym firmę wykonującą meble na wymiar pozwala na przedyskutowanie nie tylko potrzeb, ale także ograniczeń. Mogą być nimi niestandardowy wzrost, leworęczność, a także niepełnosprawność, co skutkuje indywidualnym dopasowaniem wysokości szafek oraz rozłożeniem mebli w pomieszczeniu.

Spersonalizowany projekt kuchni pozwala także na zabudowę różnych sprzętów AGD, które mogą psuć efekt wizualny. Swobodny dostęp do lodówki, zmywarki, pralki oraz mikrofalówki zapewnia schowanie tych sprzętów za frontami szafek.

Jeśli w kuchni brakuje metrażu na typowy ciąg szafek kuchennych, stworzenie projektu kuchni na wymiar pozwala na zastosowanie wysokiej zabudowy szafek górnych, które będą sięgać do sufitu. Takie rozwiązanie pozwoli na znalezienie miejsca na przechowywanie dużej ilości przedmiotów, w tym małych urządzeń AGD, czy zapasów jedzenia.

Mimo że, w małych kuchniach zabudowa po sam sufit może wydawać się dla niektórych przytłaczająca, profesjonalny projektant dzięki odpowiednio dobranym dekorom może uzyskać wrażenie lekkości i przestronności.