montaż mebli kuchennych
13 kwietnia 2022

Kategoria:
Dom i ogród

Meble kuchenne – na wymiar czy z gotowych zestawów?

Kuchnia to jedno z najważniejszych pomieszczeń w domu. Warto więc wyposażyć ją tak, by spełniała nasze oczekiwania przez wiele lat, bez konieczności przeprowadzania remontu. Podczas urządzania kuchni musimy zmierzyć się z dylematem, jakie meble wybrać. Z tego artykułu dowiesz się, kiedy lepszym wyborem będą meble na wymiar, a kiedy lepiej skorzystać z gotowych zestawów.

Zalety mebli na wymiar

Wybór mebli na wymiar daje ogromne możliwości personalizacji, gdyż, podczas projektowania takiego zestawu, każdy mebel może być tworzony według naszych indywidualnych wymagań. Pozwala to zaprojektować kuchnię najbardziej odpowiadającą naszym potrzebom, bez konieczności kompromisów. Meble takie idealnie sprawdzają się w małych kuchniach, ponieważ można je dopasować do niewielkich rozmiarów pomieszczenia. Firmy oferujące stworzenie mebli na wymiar, na przykład Gudmeble, podczas projektowania zestawu mebli uwzględnią również konieczne rozwiązania odprowadzające ciepło, dzięki czemu korzystanie z zestawu będzie bezpieczne i komfortowe. Dodatkowo meble tworzone na indywidualne zamówienie zwykle wykonywane są z większą dbałością niż te produkowane masowo, więc mogą dłużej  nam służyć.

Co przemawia za gotowymi zestawami mebli?

Głównym argumentem przemawiającym za gotowymi zestawami mebli jest cena, gdyż zwykle są one tańsze od indywidualnie projektowanych. Do instalacji gotowych mebli nie potrzebujemy wizyty stolarza – możemy kupić je i złożyć samodzielnie w domu. Może być to zachęcające dla ludzi, którzy lubią bez niczyjej pomocy przeprowadzać wszelkie prace domowe. Gotowe zestawy są też bardziej uniwersalne, więc w przypadku przeprowadzki część mebli będziemy mogli zabrać ze sobą. Łatwiejsza jest też wymiana pojedynczego elementu zestawu, gdyż wystarczy go po prostu dokupić, bez konieczności korzystania z pomocy specjalisty.

Na jakie meble ostatecznie się zdecydować?

Gotowe zestawy niewątpliwie mają wiele zalet, jednakże przeważnie to kuchnie na wymiar okazują się lepszym wyborem. Zamawiając meble zaprojektowane specjalnie dla nas, jesteśmy w stanie stworzyć kuchnię, która będzie w pełni zgodna z naszymi preferencjami, a także optymalnie wykorzystamy każdy centymetr przestrzeni. Gotowy zestaw będzie tańszy, ale gorzej dopasowany do pomieszczenia. Należy też pamiętać o wyższej jakości mebli projektowanych indywidualnie, dzięki czemu będziemy mogli cieszyć się nimi dłużej. Może się więc okazać, że pomimo wyższej ceny początkowej, okażą się tańsze w dłuższej perspektywie czasu.