18 lutego 2021

Kategoria:
Dom i ogród

Materace nawierzchniowe. Rodzaje i zastosowania

Materace nawierzchniowe mogą poprawić jakość snu oraz komfort użytkowania starych i nieco zużytych łóżek, kanap oraz wersalek. Sprężyste i zazwyczaj dość cienkie materace zapewniają kręgosłupowi komfort oraz odpowiadają za przywrócenie ergonomii ulubionych mebli. Istnieje kilka rodzajów tego wyposażenia, a każdy z nich spełnia odmienną funkcją. Jakie materace nawierzchniowe są w ofercie i w jakim dokładnie celu się je stosuje?

Materace nawierzchniowe, czyli tzw. toppery

Topper jest rodzajem materaca, który kładzie się na górnej powierzchni sypialnianego umeblowania. Dodatkowa warstwa umożliwia osiągnięcie komfortowego wypoczynku oraz odpowiedni stopień twardości. Istnieje kilka rodzajów tego rodzaju pokryć i dobiera się je bezpośrednio do oczekiwanych rezultatów. Materace nawierzchniowe mogą powodować efekt:

  • lepszej twardości,
  • większej miękkości,
  • zwiększonej cyrkulacji powietrza,
  • ochrony antyalergicznej,
  • poprawy jakości snu.

Materac nawierzchniowy może być skonstruowany przy użyciu zróżnicowanych surowców, które odpowiednio zadbają o pozycję ciała.

Zastosowanie tych produktów jest szerokie i mogą one być użytkowane zarówno na łóżkach dla dorosłych jak i dzieci oraz na kanapach, sofach i wersalkach.  Oto kilka wariantów takiego wyposażenia.

Materac nawierzchniowy z pianki Viscoelastycznej Memory Foam

Surowiec, jakim jest Memory Foam zapewnia „zapamiętywanie” kształtu, który został nadany przez ułożone na nim ciało. W taki sposób można miękko zapaść się w strukturę łóżka, a  oprócz tego materac jest wyposażony w oddychający i komfortowy pokrowiec, który zapewnia miękkość oraz niemal luksusowy wypoczynek.

Pianka zapamiętująca kształt ciała jest popularnym rozwiązaniem, które pierwotnie opracowano dla astronautów NASA. Obecnie mogą się nim cieszyć także inny użytkownicy z całego świata. Ten nowoczesny rodzaj materaca nawierzchniowego można znaleźć w sklepie internetowym REM SEN z Bielawy.

Materac nawierzchniowy z pianki żelowej

Wykorzystanie wysokiej jakości pianki żelowej o bardzo gęstej strukturze oraz właściwościach oddychających jest doskonałym wsparciem dla zachowania poprawnej i komfortowej pozycji ciała. Jest to istotne zarówno podczas długiego snu jak też chwilowego odpoczynku.

Struktura pianki żelowej zapewnia wymianę wilgoci oraz cyrkulację powietrza, która zapobiega nadmiernemu uczuciu ciepła oraz wilgoci spowodowanej nocnym poceniem się.

W  takich produktach najczęściej stosuje się także miękki i naturalny pokrowiec pikowany, który nadaje przedmiotowi estetycznego wyglądu i sprawia, że sen na materacu nawierzchniowym jest przyjemniejszy.