maszyna do szycia dla początkujących
27 grudnia 2021

Kategoria:
Dom i ogród

Maszyny do szycia polecane dla osób początkujących

Od wyboru odpowiedniej maszyny do szycia dla początkujących zależy to, czy polubisz krawiectwo. Decyzji nie ułatwia fakt, że oferta producentów jest coraz większa, a widełki cenowe są bardzo szerokie. Na które urządzenia warto zwrócić uwagę? W poniższym tekście zapoznasz się z charakterystyką maszyn dwóch cenionych marek (Brother oraz Janome), które zostały zaprojektowane z myślą o użytkownikach rozpoczynających przygodę z szyciem.

Mechaniczne maszyny do szycia dla początkujących marki Brother

Jednymi z najlepszych maszyn do szycia dla początkujących są urządzenia japońskiej marki Brother. Przedsiębiorstwo zajmuje się produkcją sprzętu krawieckiego już od początku XX wieku. Niezawodnym modelem do nauki szycia jest bardzo łatwa w obsłudze maszyna mechaniczna Brother RH127. Posiada ona solidne podzespoły i korpus z metalu, a dzięki zastosowaniu chwytacza rotacyjnego pracuje szybko i cicho. Szycie ułatwiają funkcje automatyczne – nawlekanie nitki i obszywanie dziurki. Maszyna została wyposażona w 27 programów ściegowych, m.in. owerlokowy, piórkowy i muszelkowy. Ma także możliwość szycia dekoracyjnego podwójną igłą. Producent wykorzystał w niej również system Matic, za sprawą którego wymiana stopek jest błyskawiczna, co pozwala znacznie zaoszczędzić czas. 

Sprzęt krawiecki marki Brother znajdziesz w internetowym sklepie z maszynami szwalniczymi HillOb. Na stronie firmy model Brother RH127 jest dostępny od ręki wraz z zestawem praktycznych akcesoriów, takich jak zestaw igieł, stopki i szpulki. Sklep oferuje także maszyny dla początkujących innych marek oraz części zamienne. 

Seria wielofunkcyjnych maszyn do szycia dla początkujących Janome

Adepci krawiectwa cenią sobie również serię maszyn szwalniczych dla początkujących Juno japońskiej marki Janome. Najchętniej wybieranym urządzeniem jest model Juno E1015 z 15 programami ściegowymi (podstawowymi i ozdobnymi), który posiada liczne udogodnienia, m.in. zatrzaskowe mocowanie stopek, półautomatyczne obszywanie dziurek, ledowe oświetlenie miejsca pracy oraz wolne ramię, ułatwiające szycie na okrągło, czyli wykańczanie rękawów, wszywanie ściągaczy czy skracanie spodni. Maszyny do szycia Janome wyróżniają się też charakterystycznym wzornictwem – ich korpus jest ozdobiony grafikami przedstawiającymi kwiaty wiśni. Ponadto urządzenia cechują się solidną konstrukcją i są objęte gwarancją producenta aż na 5 lat.