Łóżka metalowe - ogólna charakterystyka
23 lipca 2018

Kategoria:
Dom i ogród

Łóżka metalowe – ogólna charakterystyka

Prawdziwą furorę robią na polskim rynku łóżka metalowe. Nadające się przede wszystkim do nowoczesnych, industrialnych wnętrz oraz minimalistycznych przestrzeni, są nie tylko funkcjonalnym meblem, niezbędnym w każdej sypialni, lecz również istotnym elementem dekoracji wnętrza. Przyciągają wzrok i uwagę. Czym się charakteryzują? Co czyni je tak wyjątkowymi?

Łóżka metalowe zachwycają przede wszystkim swoim designerskim, oryginalnym wyglądem. Takie łóżko z pewnością stanie się kluczowym elementem wyposażenia wnętrza. Jaka jest ogólna charakterystyka łóżek metalowych?

Oryginalny design

Tym, co bezsprzecznie od razu rzuca się w oczy, jest niebanalny wygląd omawianego rodzaju łóżka, który sprawia, że nadaje się ono przede wszystkim do nowoczesnych wnętrz. Ilość projektów oraz rozwiązań zachwyci każdego, kto poszukuje oryginalnego mebla do sypialni. W ofercie wielu sklepów znajdziemy zatem zarówno wysokie, lekkie, eleganckie łóżka, z ramą powyginaną w wymyślne wzory, jak i te z ramą masywną, niższe i nieco bardziej przysadziste, po najmodniejsze w tym sezonie łóżka loftowe. Pierwsze doskonale nadawać się będą do delikatnego wystroju wnętrza kobiecej sypialni, drugie i trzecie do wnętrza urządzonego w sposób industrialny. Klient może zatem wybierać nie tylko w szerokim wachlarzu standardowych oraz nietypowych rozmiarów łóżek, lecz również w różnych stylach, od najbardziej klasycznych, po nowoczesne. Szczególnie godnym polecenia jest sklep Manufaktura Snu, w którym znajdziemy bogaty wybór mebli, pasujących do każdego wnętrza, w tym właśnie łóżek metalowych.

Metalowe łóżka znajdziemy nie tylko w ofercie dla dorosłych. Są one bowiem doskonałym rozwiązaniem do pokoju dla małych i starszych dzieci. Rodzice chwalą sobie zwłaszcza duży wybór kolorów, możliwość doboru odpowiedniej wysokości łóżka, w zależności od wzrostu dziecka, stabilność konstrukcji oraz, co szczególnie ważne w pokoju naszych pociech, brak niebezpiecznych, ostrych krawędzi.

Łatwość montażu

Kolejnym elementem, charakterystycznym dla łóżek metalowych, jest łatwość ich montażu. Zazwyczaj są to meble skręcane na śruby, które znajdują się w paczce razem z innymi elementami, niezbędnymi do złożenia łóżka. Przejrzysta instrukcja sprawia, że zamontowanie pracującego stelażu i złożenie całego łóżka nie jest problemem.

Solidność wykonania

Łóżka metalowe, ze względu na swój oryginalny wygląd, wykonywane są ręcznie, co pozwala uniknąć błędów ich konstrukcji oraz realizacji, pojawiających się podczas masowej produkcji. Wykonywane są z dbałością o każdy szczegół, co zapewnia ich trwałość oraz funkcjonalność. Wszystkie ich elementy są dodatkowo zabezpieczone przez pokrycie ich bezbarwnym lakierem lub farbami epoksydowymi, a spokojny sen zapewni stabilna, nieskrzypiąca konstrukcja.

Łóżka metalowe są coraz chętniej wybierane przez klientów. Nie chłonąca kurzu i łatwa do utrzymania w czystości metalowa rama, będąca doskonałym rozwiązaniem dla alergików, a także duży wybór modeli sprawiają, że omawiane łóżka są pożądanym produktem na rynku meblarskim. Szczególnie duży wybór łóżek metalowych znajdziemy w sklepie Manufaktura Snu, gdzie zaopatrzymy się także w wygodne materace oraz ciekawe dodatki do sypialni.