wnętrze łazienki
9 marca 2022

Kategoria:
Dom i ogród

Łazienka łączona z toaletą – czy to dobry pomysł?

Zarówno budowa domu, jak i jego aranżacja, wiąże się z podjęciem wielu istotnych decyzji. Jedną z ważnych kwestii, które należy rozważyć na etapie projektu domu lub jego aranżacji, jest lokalizacja WC. Czy łazienka łączona z toaletą to dobry pomysł? Czy może warto oddzielić te dwa pomieszczenia? Które rozwiązanie będzie lepsze i dlaczego? Odpowiadamy!

Łazienka z osobnym WC to wygodne rozwiązanie, na które decyduje się spora liczba osób aranżujących swoje mieszkania. O ile jednak w większych domach lub mieszkaniach aranżacja dwóch osobnych pomieszczeń nie stanowi problemu, o tyle mniejsze mieszkania nie dają nam już takich możliwości.

Niezależnie od tego, czy zdecydujesz się na połączenie, czy rozdzielenie obu pomieszczeń, warto skorzystać z usług firmy zajmującej się projektowaniem łazienek. Godną polecenia firmą, oferującą wyposażenie łazienek, świadczącą ponadto usługi projektowania, jest Salon Łazienek w Gdyni, Eskale.

Łazienka połączona z WC – zalety

Nie ma wątpliwości, że łazienka z osobnym WC to wygodne i pełne zalet rozwiązanie. W przypadku mieszkania o niewielkim metrażu, rozdzielenie łazienki i toalety może być wręcz niewykonalne.

Łazienka połączona z toaletą nie musi być jednak tylko i wyłącznie koniecznością – niektórzy celowo decydują się na połączenie obu tych pomieszczeń. Łazienka połączona z WC to dobry pomysł w przypadku, gdy dom zamieszkuje mniej liczna rodzina – wtedy można spokojnie, bez kolejek, z niej korzystać.

Aranżacja łazienki z WC to także oszczędność przestrzeni w domu – naddatek wolnego miejsca można wykorzystać na organizację większego salonu czy aranżację schowka lub garderoby.

Połączenie łazienki z toaletą też może być wygodne – wszak to zawsze jedno pomieszczenie do sprzątania, zamiast dwóch. Nie bez znaczenia jest również fakt, iż wszystkie niezbędne sanitariaty mamy w jednym miejscu, co znacznie ułatwia nam korzystanie z pomieszczenia.

Łazienka z osobnym WC – jakie zalety wynikają z zastosowania tego rozwiązania?

Niewątpliwą zaletą osobnego WC jest swoboda korzystania – chcąc skorzystać z toalety, nie musimy czekać na to, aż łazienka będzie wolna. Oddzielna toaleta gwarantuje także intymność przy czynnościach higienicznych. Łazienka z osobnym WC to dobre rozwiązanie w przypadku, gdy dom lub mieszkanie zajmuje duża rodzina, lub, gdy jest wynajmowane przez większą liczbę osób – wtedy, chcąc skorzystać z toalety, nie trzeba czekać, aż łazienka będzie wolna. Podsumowując, łazienka połączona z WC ma znacznie więcej zalet, niż łazienka z osobnym WC.