Kwiaty sztuczne w łazience
17 grudnia 2020

Kategoria:
Dom i ogród

Kwiaty sztuczne w łazience – dlaczego warto?

Czy sztuczne kwiaty mogą okazać się trafioną dekoracją także do pomieszczeń takich, jak łazienki? Może ozdoby wykonane z tego rodzaju elementów sprawdzą się dużo lepiej niż naturalne rośliny? Kwiaty wykonane z tworzywa, niekiedy pojedyncze, ostatnio częściej spotykane jednak w bogatych kompozycjach łączonych stają się coraz chętniej wybieranymi dekoracjami wnętrz. Jak sprawdzą się zatem w łazience?

Czy łazienka potrzebuje elementów dekoracyjnych?

Łazienka ma być przede wszystkim funkcjonalna – co do tego nikt nie ma oczywiście wątpliwości. Nawet w tej najmniejszej powinno znaleźć się miejsce dla wanny lub kabiny prysznicowej, umywalki oraz kompaktu WC, jeśli nie ma możliwości stworzenia osobnego pomieszczenia z toaletą. Wydaje się, że jedynymi elementami ozdobnymi mogą być równie użyteczne wyroby, czyli ręczniki, mydelniczki, ewentualnie meble łazienkowe. Jednak to rośliny, w formie doniczkowej czy jako kompozycje, mogą nadać łazience naprawdę wyjątkowy charakter!

Aranżacja uzupełniona o sztuczne kwiaty – to naprawdę dobry pomysł!

Dlaczego warto wykorzystać kwiaty w aranżacji łazienki? Ponieważ już jedna czy dwie dekoracje roślinne sprawiają, że łazienka nabiera przyjemnego klimatu, a długie kąpiele można odbywać w estetycznie zaaranżowanym otoczeniu. Wiele osób decyduje się na postawienie w takich pomieszczeniach roślin naturalnych. Niestety, wymagają one sporo uwagi i, pomimo pielęgnacji, nie zawsze dobrze radzą sobie w łazience, ulegając bardzo szybko uszkodzeniom.

Wykorzystanie kwiatów sztucznych, dostępnych obecnie w naprawdę wielu różnych wariantach, także imitujących rośliny doniczkowe, jest bezpieczniejszym i dużo wygodniejszym rozwiązaniem. Wybierając kompozycje czy bukiety wykonane z liści i goździków czy róż produkowanych z tworzyw sztucznych stawiamy tak naprawdę na wygodę i oszczędności. Dlaczego?

Sztuczne rośliny przede wszystkim są odporne na zmianę temperatury. W łazience zazwyczaj dochodzi do szybkiego jej podwyższenia, chociażby w czasie dłuższych kąpieli, a następnie równie szybkiego obniżenia. Naturalne kwiaty zazwyczaj źle reagują na takie warunki termiczne. Do tego potrzebują chociaż odrobiny naturalnego światła – niestety, większość łazienek nie jest wyposażana w okna, stąd wybranie dekoracji ze sztucznych kwiatów wydaje się zwyczajnie dużo rozsądniejsze. O jakich jeszcze zaletach warto pamiętać? Doradca firmy Kwiaty To Tu w Warszawie dodaje:

Naturalne rośliny wymagają regularnego podlewania. Nie są przy tym odporne na nadmierną wilgoć, z którą można mieć problem nawet w najlepiej wentylowanej łazience. Wybranie sztucznych kwiatów zapobiega problemom związanym ze zjawiskiem gnicia roślin lub też koniecznością nawadniania ich pod nieobecność domowników.

Ozdabianie łazienki z wykorzystaniem ozdób florystycznych wykonanych z elementów sztucznych pozwala też na regularną zmianę aranżacji! Na czas świąt czy kolejnych pór roku wystarczy tylko oczyścić dotychczasowe sztuczne kwiaty i liście, a następnie spakować w szczelny worek lub torbę papierową, by uniknąć ich zakurzenia. W ich miejsce wstawić można inne, sezonowe dekoracje. W ten sposób łazienka może wyglądać inaczej przez cały rok i za każdym razem zachwycać roślinną aranżacją!