welna mineralna
12 maja 2016

Kategoria:
Dom i ogród

Jak kupować wełnę mineralną?

Wielu z nas marzy o posiadaniu własnego domu jednorodzinnego. Możemy zdecydować się na zakup gotowego budynku lub czuwać nad konstrukcją już w fazie projektu. Ta druga opcja jest zdecydowanie bardziej polecana. Znajomość wszystkich rozwiązań i najdrobniejszych szczegółów sprawi, że będziemy pewni co do prawidłowej kondycji budynku. Mają na nią wpływ liczne czynniki. Należą do nich między innymi odpowiednia izolacja termiczna. W końcu chcemy, aby powierzchnia mieszkalna była dla nas azylem, więc każde pomieszczenie powinno charakteryzować się optymalną temperaturą zarówno w miesiącach letnich, jak i zimowych. Warto zatem decydować się na materiały, które są najczęściej rekomendowane przez doświadczonych budowlańców. Zalicza się do nich m.in. wełnę mineralną.

Zalety wełny mineralnej

Wełna mineralna to wysoce funkcjonalny materiał. Charakteryzuje się lekkością, co eliminuje ryzyko osiadania. Dzięki temu użytkownicy nie muszą zmagać się z ewentualnymi usterkami. Co więcej, tworzywo jest niezwykle wydajne. Wpłynie to pozytywnie na nasz budżet. Budowa domu to ogromna inwestycja, dlatego warto szukać oszczędności na każdym kroku. Kolejną zaletą produktu jest jego łatwa instalacja, nawet w trudno dostępnych miejscach. Nie powoduje ona hałasu, dzięki czemu nie jest uciążliwa dla mieszkańców. Rodzaj kupowanej wełny powinien być dostosowany do naszych zapotrzebowań.

Wełna mineralna dobrej jakości

Być może niewielu użytkowników zdaje sobie z tego sprawę, ale nawet izolacja kominka zdecydowanie podwyższy komfort użytkowania powierzchni mieszkalnej. W celu zabezpieczenia kominka warto zdecydować się na oferowaną przez Isover wełnę mineralną pokrytą folią aluminiową. To dodatkowe zabezpieczenie powoduje, że tworzywo świetnie sobie radzi w wysokiej temperaturze. Kupując wełnę do izolacji elementów, ulegających częstemu nagrzewaniu, należy skontrolować czy spełnia ona określone wymogi. Powinna np. posiadać dokumenty utwierdzające, że materiał nie wytwarza dymów oraz tlenku i dwutlenku węgla. To bardzo ważne ze względu na środowisko oraz nasze bezpieczeństwo.

Parametry wełny mineralnej

Wełna mineralna to również doskonałe pokrycie ścian i podłoża. Wybierając rodzaj materiału warto zwracać uwagę na jego poszczególne parametry. Wełna może być bowiem ciężka i zbita lub lekka i wiotka. Do ścian i podłóg zalecana jest wełna sztywniejsza – dzięki jej zastosowaniu znika problem rozrywania się produktu podczas docinania. Do izolacji dachu warto wybrać lżejszą wełnę szklaną, znakomicie rozprężającą się po wyjęciu z kompresowanych rolek i wypełniającą szczelnie izolowane przestrzenie. Jeśli weźmiemy pod uwagę wymienione elementy możemy sprawdzić czy są one adekwatne do ceny produktu.

Wełna mineralna znajduje szerokie zastosowanie w budownictwie. Z tej przyczyny podczas budowy domu, warto zainwestować w odpowiednią ilość i parametry materiału, które z pewnością są mocną stroną oferty ISOVER, podobnie jak sieć dystrybucji obejmująca cały kraj. Zewnętrzna izolacja ścian, zabezpieczenie rur centralnego ogrzewania, inwestycja w funkcjonalny piec oraz ocieplenie dachu sprawią, że budynek stanie się wolny od wilgoci i będzie otaczał użytkowników ciepłem i wolnym od zarazków powietrzem.