kuchnia
5 maja 2016

Kategoria:
Dom i ogród

Kuchnia-laboratorium – najnowszy trend w aranżacji

Kuchnie przypominające futurystyczne wnętrza z filmów science-fiction, wyposażone w najnowszej generacji sprzęty to obecnie najmodniejszy trend w aranżacji tego typu pomieszczeń. Dominują tu materiały takie, jak szkło i metal. Każdy detal wykonany jest z niemal zegarmistrzowską precyzją.

Nowoczesne kuchnie są przede wszystkim funkcjonalne, ergonomiczne i dostosowane do potrzeb domowników. Kuchnia-laboratorium to kuchnia „skrojona na miarę”, faworyzuje się tu proste kształty i gładkie powierzchnie. Takie wnętrze jest sterylne, uporządkowane i równocześnie piękne w swej prostocie.

Profesjonalna kuchnia – profesjonalny sprzęt

Kuchnia urządzona zgodnie z trendem laboratoryjnym wyposażona jest w profesjonalny sprzęt. Urządzenia są wyspecjalizowane, blaty duże i gładkie. Wszystkie narzędzia, sztućce i naczynia są pochowane w funkcjonalnych szafkach i schowkach. Tutaj podczas gotowania nie ma miejsca na błąd – nowoczesność wyręcza nas w wielu czynnościach. Płyta indukcyjna, urządzenie do gotowania na parze, wysuwane szafki i ukryte schowki, duże okna – to kwintesencja nowoczesnego designu. Blaty dostosowane są do wzrostu domowników a wszystkie sprzęty umieszczone są na takiej wysokości, aby korzystanie z nich nie było w żaden sposób utrudnione.

Wszystkie urządzenia pracują cicho i posiadają niezbędne nawet dla wymagających użytkowników funkcje, takie jak np. kostkarka do lodu, delikatne rozmrażanie żywności lub wnęka na szybkie chłodzenie napojów w lodówce. Znajdzie się tu również miejsce dla wyciskarki do owoców o nietypowym kształcie czy ekspresu do kawy wpasowanego we wnękę w zabudowie.

Wyspa kuchenna

W sercu nowoczesnej kuchni najczęściej znajduje się duża wyspa, która dodatkowo nadaje wnętrzu medyczny charakter. Kolorystyka obowiązująca w kuchni-laboratorium to przede wszystkim szarości, stal, czerń i biel. Nowoczesna kuchnia to meble i sprzęty idealnie dopasowane do siebie, dlatego świetnie sprawdzają się urządzenia i sprzęt AGD do zabudowy kuchennej.

Akcesoria i dodatki w nowoczesnej kuchni

Nowoczesne kuchnie są dostosowywane do potrzeb użytkowników. Uwzględniany jest tutaj tryb życia, sposób przygotowywania posiłków oraz upodobania kulinarne. Akcesoria i dodatki mogą być albo wyeksponowane – i wówczas najlepiej, by miały nietypowe, futurystyczne kształty – albo poukrywane w sprytnie przemyślanych schowkach i szafkach. Pojemniki na przyprawy lub inne sypkie produkty wykonane są albo z przezroczystego szkła albo z metalicznych, gładkich tworzyw. Nowoczesne dodatki w kuchni przybierają niecodzienne kształty, a jednocześnie wykonane są z materiałów doskonale sprawdzających się podczas codziennego użytkowania. Nie tracą przy tym swoich właściwości zarówno funkcjonalnych, jak i wizualnych.