8 maja 2019

Kategoria:
Dom i ogród

Kryteria wyboru mieszkania

Większość inwestorów ma jasno sprecyzowane oczekiwania względem mieszkania, które chcą kupić. Dla tych, którzy nie wiedzą, czym kierować się przy wyborze nieruchomości, przygotowaliśmy krótki poradnik. Znajdziesz w nim informacje o najważniejszych aspektach inwestycji, w tym lokalizacji, metrażu, rozstawu czy ceny. Dowiedz się, jakich mieszkań unikać.

Nieruchomość, którą kupujesz to nie tylko miejsce do życia dla Twojej rodziny. To także inwestycja. Dlatego dokonując wyboru, warto wziąć pod uwagę szereg czynników, które sprawiają, że konkretna oferta jest atrakcyjna i pozostanie taka w przyszłości. Kupuj rozsądnie, czyli tak, aby wartość inwestycji po latach wzrosła.

Czym kierować się kupując mieszkanie?

Zakup mieszkania to niezwykle trudna i odpowiedzialna decyzja. Nic dziwnego, że niedoświadczeni inwestorzy szukają wskazówek. Dla wielu najbezpieczniejszą opcją okazują się mieszkania z rynku pierwotnego. Kupowane bezpośrednio od dewelopera, takiego jak KW INWEST, mają uregulowaną sytuację prawną i są gotowe do zamieszkania od razu, gdy tylko skończysz prace wykończeniowe. Atrakcyjnymi czyni je również:

  • lokalizacja —nowoczesne osiedla umiejscawianie są zazwyczaj w otoczeniu terenów zielonych. Nawet, jeśli niedaleko znajdują się węzły komunikacyjne, zgodnie ze współczesnymi trendami architektonicznymi przy wejściach do klatek i na terenie całego obiektu nie brak klombów, drzew czy trawy. Inwestorzy na budowę najczęściej wybierają spokojniejsze dzielnice miasta, z których dojazd do centrum jest bezproblemowy, a gdzie komfort życia jest wyższy ze względu na brak hałasu,
  • możliwość zaaranżowana według własnej wizji i potrzeb — to zaleta, jeśli zamiast przeróbek wolisz zainwestować czas i pieniądze w realizację własnego projektu. Otwarte przestrzenie, jakie stosuje się w nowoczesnym budownictwie, znacznie Ci to ułatwią,
  • cena za metr kwadratowy mieszkania z rynku pierwotnego czasem może okazać się niższa niż za podobny apartament w sprzedaży wtórnej.

Tych mieszkań unikaj

Wybierając mieszkanie, warto uważać na kilka kwestii. Po pierwsze, zdarza się, choć najczęściej na rynku wtórnym, że stan prawny obiektu wystawionego na sprzedaż nie jest uregulowany. Jawny dostęp do księgi wieczystej może rozwiać wiele wątpliwości. Inną kwestią są pokoje przechodnie, które znacznie ograniczają swobodę i prywatność domowników.

Reszta czynników zależy od indywidualnych preferencji. Przykładowo, jeśli blok nie ma windy, dostęp do mieszkania na czwartym piętrze jest trudniejszy, a co za tym idzie jego wartość rynkowa maleje. Lubiących spokój może zaś odstraszać sąsiedztwo ruchliwego traktu tuż za ścianą budynku czy brak balkonu, na którym można się relaksować.