firma wyburzeniowa
17 grudnia 2020

Kategoria:
Dom i ogród

Kryteria wyboru firmy wyburzeniowej

Wyburzanie budynków lub pojedynczych elementów konstrukcyjnych to tak samo poważne zadanie, jak ich stawianie. Aby całe przedsięwzięcie przebiegło bez problemów, sprawnie i możliwie jak najszybciej, trzeba zaangażować do pracy odpowiednio wykwalifikowanych fachowców. Sprawdź, jak szukać firmy, która najlepiej wywiąże się z tego zadania – poznaj wskazówki.

Pomoc przed rozpoczęciem prac

Prace wyburzeniowe nie rozpoczynają się wtedy, gdy na placu robót pojawia się ciężki sprzęt. Wszelkie formalności muszą zostać załatwione o wiele wcześniej.

Inwestor, który podejmuje się wyburzania budynku, nie zawsze jest świadomy konieczności dopełnienia kwestii formalnych. Wiąże się to często z odwiedzinami w urzędach oraz wypełnieniem szeregu dokumentów. Godna polecenia firma będzie służyła pomocą także w tych zadaniach. Dzięki temu inwestor może spać spokojnie – całe przedsięwzięcie odbędzie się zgodnie z obowiązującymi przepisami.

Sprawny przebieg prac wyburzeniowych

Aby rozbiórka budynku przebiegała bez niespodzianek, potrzebne są zarówno nowoczesne maszyny, jak i wykwalifikowana załoga. Fachowcy muszą mieć specjalne uprawnienia umożliwiające im obsługę profesjonalnego sprzętu i prowadzenie prac na placu robót.

Na uwagę zasługują też firmy, które pomagają uporać się z pozostałościami po zburzonych konstrukcjach. Warto, aby wykonawca wywoził lub poddawał utylizacji wszelkiego rodzaju gruz, kruszywa, elementy stalowe. Niekiedy inwestorom oferuje się również kruszenie pozostałego betonu, aby mógł on zostać ponownie wykorzystany jako materiał budowlany.

Firma wyburzeniowa powinna zająć się uprzątnięciem terenu, na którym przeprowadzana była rozbiórka. Jest to szczególnie ważne w przypadku działek przeznaczonych pod nowe inwestycje.

Fachowcy powinni też proponować najlepsze rozwiązania dla rozbiórki danej konstrukcji. Tylko dzięki temu zostanie wybrana najskuteczniejsza technologia wyburzania. Na wszystko to można liczyć, wybierając usługi specjalistów z P.H.U. DRÓŻDŻ.

Bezpieczeństwo przede wszystkim

Przestrzeganie zasad BHP ma zapewniać, że podczas prac wyburzeniowych nie ucierpią inne obiekty, ale także ludzie. Dlatego tak ważne jest, aby firma realizująca takie zadania, dbała o zaopatrzenie swojego personelu w środki ochrony osobistej oraz odpowiednio przygotowała budynek przeznaczony do rozbiórki. Konieczny jest demontaż instalacji elektrycznych, gazowych, wodnych. Nie może obejść się również bez wyraźnego oznaczenia placu przeprowadzanych prac, aby w jego pobliżu nie znajdowały się przypadkowe osoby.