Kocioł z podajnikiem 5 klasy
25 sierpnia 2021

Kategoria:
Dom i ogród

Kotły z podajnikiem 5 klasy. Charakterystyka

Kotły z podajnikiem 5 klasy to urządzenia, które emitują znacznie mniej szkodliwych pyłów do atmosfery. Wyróżniają się wyższą sprawnością i łatwością obsługi, co powoduje oszczędności ogrzewania i komfort termiczny użytkowników obiektu, w którym jest zamontowane takie urządzenie. Tego typu rozwiązania cechują się najwyższą jakością dostępną na rynku. Jakie są zalety kotłów z podajnikiem 5 klasy?

Kotły z podajnikiem 5 klasy – zalety

Kotły niższej klasy zużywają mniej paliwa. Nawet jeśli paliwo będzie tańsze to w końcowym rozrachunku za roczne użytkowanie kotła 5 klasy zapłaci się mniej, a do tego zyska się czystsze powietrze. W kotłach wyróżniających się niższą sprawnością duża część energii „ulatnia się z dymem”, czyli ogrzewa spaliny. Kotły z podajnikiem 5 klasy uwalniają także nawet do 3 razy mniej pyłów do atmosfery – to bardzo dużo, zwłaszcza że problem smogu jest coraz większy. Stosując kocioł 5 klasy warto jednak pamiętać, aby używać tylko dobrej jakości opału. Co prawda jest nieco droższy, ale z pewnością daje więcej ciepła i ma mniej szkodliwy wpływ na środowisko.

W kotłach niższej klasy często pali się mało efektywnie. Z uwagi na to, że kotły z podajnikiem 5 klasy to zwykle maszyny posiadające automatyczny podajnik, spalanie nadzoruje automatyka. Użytkownicy mają, więc „czyste ręce”, a ogrzewanie jest efektywne i ekologiczne. Wynika to z faktu, że optymalizacja procesu spalania to także niska wartość emisji.  W zależności od rozmiaru zasobnika, kocioł 5 klasy odwiedza się także raz na kilka dni. Poza tym prawidłowo dobrane urządzenie na ekogroszek rozpala się na początku sezonu, a wygasza całkowicie na wiosnę. Tradycyjny kocioł natomiast w razie konieczności bardzo często potrafi się rozpalić i wygasić samoczynnie. Rozbudowana konstrukcja czasem wymaga dłuższego czyszczenia, jednak producenci zadbali także i o to. Bardzo często oferują urządzenia z systemem półautomatycznego oczyszczania, m.in. poprzez zastosowanie systemu dźwigni. Do użytkowników należy tylko usunięcie zanieczyszczeń z komory wyczystnej.

Dlaczego warto stosować Kotły z podajnikiem 5 klasy?

Postępujące zanieczyszczenia środowiska wymagają od wszystkich zmian myślenia i zachowań. Zmiany powinny rozpocząć się właśnie od zastosowania nowoczesnych systemów grzewczych. Takie rozwiązanie oferuje producent kotłów 5 klasy Zakład Ślusarsko-Kotlarski Krzysztofa Adamkiewicza, który pomaga także w dopełnieniu wszystkich formalności, aby zakup sfinansować ze środków Unijnych. Kotły z podajnikiem 5 klasy to urządzenia o wysokiej sprawności, ekologiczne, ekonomiczne oraz estetyczne. To także inwestycja o dużej stopie zwrotu – pozwala zmniejszyć zapotrzebowanie na paliwo nawet o pół tony w ciągu sezonu.