29 kwietnia 2020

Kategoria:
Dom i ogród

Klimatyzatory dla domu. Przykłady i charakterystyka

Letnie temperatury dają się we znaki? Domowy wiatraczek nic nie daje, a wietrzenie pomieszczenia tylko pogarsza sprawę? Idealnym rozwiązaniem problemu może być klimatyzator dla domu. Klimatyzacja domowa wciąż kojarzona jest z luksusem, chociaż w samochodzie uważana jest za standard. Wcale nie musi Cię dużo kosztować i wymagać przebudowy mieszkania. Omawiamy dla Ciebie podstawowe rodzajów klimatyzatorów, abyś znalazł coś dla siebie.

Ekspert z Associate Instal Group:

Domowa klimatyzacja, jak również ta w siedzibach różnych firm, sklepach itp. prawidłowe działanie zawdzięcza profesjonalnemu montażowi. Poza tym klimatyzacja wymaga regularnego czyszczenia i konserwacji. Dobrze działająca wpływa prozdrowotnie na układ oddechowy.

Klimatyzacja domowa – podstawowe rodzaje

Dla każdego, kto włożył czas i pieniądze w wystrój wnętrza ważny jest sposób montażu i wygląd klimatyzatora. Ukryty czy widoczny? Poznaj kilka rozwiązań.

  • Najprostszym, niewymagającym prac montażowych jest klimatyzator przenośny. Najtańszy ze wszystkich pozostałych, jednak bardzo okrojony z funkcjonalności.
  • Klimatyzator naścienny – jak nazwa wskazuje montowany na ścianie, nie jest może najdyskretniejszy, ale producenci, tacy jak np. LG czy Gree oferują ciekawe stylistycznie rozwiązania. System multisplit – jeden agregat, kilka klimatyzatorów, pozwoli klimatyzować kilka pomieszczeń w jednym budynku.
  • Klimatyzacja przypodłogowa, kanałowa, kasetonowa wymaga poważniejszych prac montażowych, ale w zamian otrzymasz system, który nie wpływa na estetykę pomieszczenia i ma najszerszy pakiet funkcji.

Nasza porada: decydując się na klimatyzację dla domu, wybierz firmę, u której kupisz klimatyzator, zamówisz montaż, serwis i naprawę. To znacznie ułatwi życie.

Funkcje klimatyzatorów dla domu – nie tylko chłodzenie

Komfort przebywania w danym pomieszczeniu zapewnia nie tylko odpowiednia temperatura powietrza. Oto kilka faktów, które powinieneś znać, decydując się na wybór klimatyzacji.

  • W pomieszczeniach zamkniętych najlepiej czujemy się przy wilgotności oscylującej między 40% a 60% (przy czym normą jest przedział 30-65%).
  • Jakość powietrza, która zależy głównie od stopnia jego zanieczyszczenia, pozbywamy się ich dzięki odpowiedniej wentylacji.
  • Natomiast ruch powietrza nie powinien przekraczać 0,2 m/s.

Szukając klimatyzacji dla domu, należy uwzględnić jej możliwości regulacji wyżej wymienionych parametrów, które pomogą zadbać o zdrowie domowników. Dodatkowo musisz pamiętać o:

  • klasie energooszczędności, abyś później mógł ją uruchamiać spokojny o rachunki za prąd.
  • Trybie cichej pracy. Miło posiedzieć w schłodzonym salonie i bez kłopotu oglądać TV.
  • Kontroli przepływu powietrza – pozwala regulować prędkość i kierunek nawiewu.

Nasza rada: wybierz dystrybutora, który oferuje wiele marek klimatyzatorów. Dla przykładu mogą to być Gree, Servo, LG, Rotenso, Haier. Bogata oferta to też rzetelne doradztwo i dopasowanie produktu do Twoich oczekiwań zarówno pod względem funkcji, jak i kosztów.