klimatyzacja-precyzyjna
15 września 2016

Kategoria:
Dom i ogród

Klimatyzacja precyzyjna – zastosowanie

Systemy klimatyzacji precyzyjnej służą utrzymaniu prawidłowej temperatury i wilgotności w pomieszczeniach technicznych. Są to wszystkie pomieszczenia, które ze względu na wrażliwość oraz znaczenie znajdujących się tam urządzeń wymagają stałego utrzymania stabilnych warunków klimatycznych.

Dla kogo klimatyzacja precyzyjna?

Instalacja klimatyzacji precyzyjnej jest wymogiem koniecznym w kilku gałęziach gospodarki, w tym m.in. w branży telekomunikacyjnej, przemyśle spożywczym, farmaceutycznym, a także w pomieszczeniach laboratoryjnych.

Systemy te są niezbędne wszędzie tam, gdzie wymagane są stałe, precyzyjne parametry otoczenia, czyli również w pomieszczeniach serwerowni czy energetycznych – wyjaśnia nasz rozmówca z firmy Comex.

Klimat – nie tylko temperatura

Wśród zagrożeń klimatycznych istniejących w pomieszczeniach technicznych najważniejsza jest oczywiście temperatura, jednak nie wolno pomijać kwestii poziomu wilgotności. Uzdatnianie powietrza w pomieszczeniach technicznych obejmuje także możliwość sterowania jego obiegiem oraz oczyszczanie z ewentualnych pyłów.

Stabilne warunki klimatyczne znacznie przedłużają żywotność sprzętu elektronicznego, a zapewnić je może jedynie płynna regulacja. Dlatego system klimatyzacji precyzyjnej musi umożliwiać stały monitoring i szybkie reagowanie na wszelkie wahania temperatur czy wilgotności.

Wielostopniowe bezpieczeństwo

Dobrze zaprojektowany i sprawny system klimatyzacji precyzyjnej ma zapewnić wielopoziomowe bezpieczeństwo. Dbając o właściwe warunki w serwerowni zabezpieczamy nie tylko sam sprzęt, ale jednocześnie informacje przechowywane i przetwarzane przez przedsiębiorstwo. Instalacja powinna też posiadać odpowiednie zabezpieczenia energetyczne i eksploatacyjne, czyli gwarantować sprawne i oszczędne działanie nawet w sytuacjach awaryjnych.