parkiet drewniany
9 maja 2022

Kategoria:
Dom i ogród

Kilka zalet drewnianych podłóg

Planując wykończenia podłóg w poszczególnych pomieszczeniach w domu, wiele osób zastanawia się nad tym, z czego powinny być one zrobione. Wśród różnych materiałów służących do wykonywania posadzek ogromną popularnością cieszy się przede wszystkim drewno. Wysokiej jakości tworzywo stanowi wyjątkowe połączenie walorów estetycznych oraz użytkowych. Koniecznie dowiedz się, jakie są najważniejsze zalety podłóg z drewna.

Drewno jako powszechnie stosowany materiał wykończeniowy podłogi

Podłogi z drewna przez wielu właścicieli i domowników postrzegane są jako synonim luksusu w aranżacji wnętrz. Za ten stan rzeczy odpowiada przede wszystkim klasyczny design takich posadzek, na których widnieją słoje układające się w harmonijną całość wizualną; nie bez znaczenia jest też ich gładka powierzchnia. Najwyższej klasy podłogi drewniane doskonale sprawdzają się w roli okładziny posadzkowej zwłaszcza wtedy, gdy pod nimi zostanie zamontowany odpowiednio dobrany podkład. Może to być na przykład produkt przeznaczony do układania pod panelami. Stosunkowo często wybiera się także modele winylowe, które doskonale spełniają funkcję izolatorów termicznych i akustycznych.

W zależności od indywidualnych potrzeb i preferencji użytkowników mają oni do wyboru różne rodzaje desek. I tak na przykład lite drewno wyróżnia się uniwersalnością zastosowania. Wyprodukowane z niego podłogi doskonale wkomponowują się w wystrój wnętrz urządzonych klasycznie oraz bardziej nowocześnie. Z kolei deski trójwarstwowe odznaczają się trwałością oraz odpornością na zarysowania. Wszystko dzięki pokryciu ich powierzchni powłoką lakieru ochronnego.

Najważniejsze walory drewnianych podłóg

Posadzki z drewna mają wiele zalet. Wśród nich wskazuje się przede wszystkim na wytrzymałość oraz brak podatności na złamania czy obciążenie. Ich powierzchnia łatwo poddaje się czyszczeniu oraz renowacji. W razie potrzeby można je zatem szybko i łatwo odświeżyć, skutecznie usuwając widniejące na nich rysy oraz zabrudzenia. Drewniane podłogi oferowane przez takie firmy, jak SKLEP DRZEWNO-CHEMICZNY „FORNIR” KRZYSZTOF KOSTECKI, charakteryzują się również wysoką jakością wykonania. To idealne rozwiązanie dla wszystkich osób, które cierpią na rozmaite alergie. Ich właściwości antystatyczne skutecznie zapobiegają powstawaniu alergenów. Dzięki temu nie wywołują one reakcji uczuleniowych.

Podłogi z drewna tworzą w pomieszczeniu charakterystyczny klimat, kojarzący się z domowym ciepłem oraz przytulnością. Z tego względu często montuje się je w sypialniach oraz salonach.