remont mieszkania
16 września 2021

Kategoria:
Dom i ogród

Kilka rzeczy, o których powinieneś pamiętać planując remont mieszkania

Szukając porad dotyczących planowania remontu mieszkania, spotykamy się zwykle z podobnymi wskazówkami. Paradoksalnie możemy odnieść wrażenie, że to chaos, a jedyny spójny wniosek, jaki jesteśmy w stanie wyciągnąć, to myśl: remont remontowi nierówny, więc tak naprawdę nie ma uniwersalnej porady, jak przygotować się do remontu. Naszym zdaniem jednak jedna uniwersalna porada istnieje: jeśli to coś poważnego, zatrudnij fachowców.

Prace, które chcesz wykonać samodzielnie. Konkretne porady

Jak już zasugerowaliśmy, nie każdy remont jest taki sam. Bo remontem możemy nazwać zarówno przemalowanie ścian w jednym pomieszczeniu, jak i kapitalne zmiany w całym mieszkaniu z wymianą podłogi włącznie.

Gdy czytamy poradniki i blogi, jak przygotować się do remontu, łatwo możemy zauważyć, że ich treść zależy głównie od autora lub jednostki publikującej. Skład budowlany poleca nam wybór najlepszych materiałów, architekt wykonanie projektu itd.

Jak podpowiadają nam fachowcy z firmy MAR-BUD z Bełchatowa, jeśli naszym celem są mało wymagające (w naszej opinii) prace, które możemy i chcemy wykonać samodzielnie – jak wspomniane przykładowe przemalowanie ścian – to szukajmy konkretów właśnie na ten temat. Jaką farbę wybrać do danej powierzchni, jak z nią pracować krok po kroku, jak się do tych prac przygotować, jak zabezpieczyć pozostałe powierzchnie itd. Nie szukajmy ogólników.

Remont, który wykona dla nas firma świadcząca usługi remontowo-budowlane

Jeżeli naszym celem jest złożony remont mieszkania, lepiej zainwestujmy w usługi firmy świadczącej usługi remontowo-budowlane. To się po prostu na każdej płaszczyźnie opłaca. Nie musimy szukać fachowej wiedzy na temat poszczególnych prac i opracowywać ich harmonogramu, a swój czas zachowujemy dla siebie. Nie musimy wybierać materiałów, kupować czy pożyczać potrzebnych narzędzi i sprzętów. I co najważniejsze: remont mieszkania na pewno się uda, oczywiście jeśli skorzystamy z usług rzetelnej firmy.

Jak taką firmę znaleźć? – Naszym zdaniem najbardziej wiarygodnym źródłem informacji zawsze są dobrzy znajomi, więc jeśli mogą nam polecić fachowców z prawdziwego zdarzenia, zaufajmy im. Jeżeli nie ma takiej opcji, zróbmy research wśród firm oferujących remont mieszkań z naszych okolic, poszukajmy opinii w sieci, dokonajmy wstępnej selekcji, a następnie umówmy się na spotkanie z przedstawicielami. Porozmawiajmy o tym, co nas interesuje, czego oczekujemy; dopytajmy o koncepcję fachowców, wstępny kosztorys itd. Wybierzmy ofertę, która najbardziej nas zainteresuje.