26 sierpnia 2019

Kategoria:
Dom i ogród

Kiedy warto zdecydować się na kominek narożny?

Chłodne wieczory spędzane przy akompaniamencie domowego kominka potrafią świetnie umilić końcówkę nawet najbardziej stresującego dnia. Rodzajów kominków jest wiele. Rosnącą popularnością cieszą się obecnie m.in. te narożne. Dzięki unikalnemu kształtowi doskonale wpasowują się w nowoczesne style aranżacji wnętrz. Czym są takie urządzenia i kiedy warto rozważyć ich kupno? Zobacz sam.

Kominek jako źródło ciepła, czy ozdoba w mieszkaniu?

Kominek w domu to nie tylko dobry sposób na ogrzewanie pomieszczeń, ale także doskonały, oryginalny element dekoracji wnętrza. Wśród sporej gamy urządzeń grzewczych niegasnącą popularnością cieszą się klasyczne piece wolnostojące lub proste wkłady kominkowe montowane w zabudowie. Odnajdują się one doskonale w większości współczesnych wnętrz.

Kominek w pokoju jako podstawowe źródło ciepła to rzadko stosowane rozwiązanie w budownictwie. Urządzenia takie zdecydowanie lepiej sprawdzają się jako dodatkowy, opcjonalny system grzewczy, pełniący jednocześnie ważną funkcję dekoracyjnąpodpowiada ekspert z firmy Ekofarma.

Oprócz urządzeń klasycznych bardzo często montowane są kominki narożne, które znakomicie wpisują się w wystrój wnętrza, a dwustronna wizja ognia przysparza im wielu zwolenników.

Gdzie najlepiej sprawdzi się kominek narożny?

Z punktu widzenia architektury wnętrz zastosowanie w pomieszczeniu kominka narożnego, z dwiema szybami, nadaje mieszkaniu cieplejszego charakteru, przy jednoczesnym zachowaniu ergonomii.

W zależności od wybranej obudowy kominkowej konstrukcja może podkreślić rustykalne wnętrze, być kropką nad „i” w modernistycznym wykończeniu, czy też stanowić element, którego zadaniem będzie łączyć obecne we wnętrzu różne style.

Kominek narożny to rozwiązanie, które jest często stosowane w przypadku, gdy metraż pomieszczenia stanowi ograniczenie dla wyobraźni projektanta. Oprócz odpowiedniej obudowy przy wyborze kominka warto zwrócić uwagę na:

  • wkład kominkowy – to od niego w dużej mierze zależy ilość ciepła, która będzie odprowadzana do pomieszczenia,
  • osprzęt dodatkowy do obsługi kominka oraz jego usytuowanie,
  • ekologiczne paliwo, które oprócz ekonomicznego spalania, dołoży cegiełkę do dbania o środowisko.

Podsumowując, kominek w pomieszczeniu pełni nie tylko funkcję grzewczą, ale coraz częściej na pierwszy plan wysuwają się jego właściwości dekoracyjne. Warto więc sięgnąć po takie, np. w niewielkich pomieszczeniach oraz wnętrzach, które wymagają wizualnego ocieplenia.