Nagrzewnica olejowa
5 stycznia 2021

Kategoria:
Dom i ogród

Kiedy warto wypożyczyć nagrzewnicę olejową?

Utrzymanie temperatury w pomieszczeniu na określonym poziomie jest niezbędne nie tylko dla zapewnienia komfortu termicznego przebywającym w nim osobom. Ogrzanie wnętrza jest też wymagane z wielu innych powodów, zwłaszcza wtedy, gdy tradycyjne CO nie jest wystarczająco wydajne lub kiedy go nie ma. Dobrą opcją w takich okolicznościach może być wynajem nagrzewnicy olejowej.

 

Czym wyróżniają się nagrzewnice olejowe?

 

Nagrzewnica jest urządzeniem o stosunkowo prostej konstrukcji, którego zadaniem jest produkowane dużych ilości czystego, gorącego powietrza. Sprzęt tego typu jest dostępny w wielu wariantach, począwszy od zasilania, po moc grzewczą. Specyfiką nagrzewnic jest intensywna produkcja ciepła przy minimalnych możliwościach jego akumulacji. Dlatego nadają się one głównie do bieżącego podnoszenia temperatury we wnętrzu, a nie do jej podtrzymywania.

 

– Najważniejszą zaletą tego typu urządzeń jest możliwość szybkiego podniesienia temperatury w pomieszczeniu bez jednoczesnego wzrostu poziomu wilgotności względnej. Ponadto, przy odpowiednio dobranej mocy grzewczej, mogą one ogrzewać nawet duże wnętrza, w tym hale produkcyjne czy namioty. Są też mobilne, a więc łatwe do przenoszenia oraz proste w konserwacji i serwisowaniu – wyjaśnia przedstawiciel firmy Techog Sp. z o.o..

 

Kiedy przydaje się nagrzewnica olejowa?

 

Sytuacje, w których jest konieczne szybkie podniesienie temperatury we wnętrzu, nie należą do rzadkich. Do tych najczęstszych z pewnością zalicza się potrzeba zapewnienia komfortu termicznego osobom, które przebywają w pomieszczeniu. Mogą to być pracownicy, goście czy mieszkańcy domu. Taka funkcja nagrzewnic sprawia, że znajdują one zastosowanie zarówno w budynkach mieszkalnych, jak i w firmach czy obiektach publicznych.

 

Wynajem nagrzewnicy olejowej jest dobrym pomysłem wtedy, gdy pomieszczenie wymaga ogrzania okazjonalnie. Urządzenie można wynająć na potrzeby imprezy handlowej, wystawienniczej czy też do podniesienia temperatury w pomieszczeniach biurowych, hotelowych lub mieszkaniach podczas silnych mrozów. Jest też niezastąpione w pomieszczeniach produkcyjnych, lokowanych w lekkich halach stalowych.

 

Nagrzewnicę olejową możesz też wypożyczyć np., jeśli:

  • masz nieogrzewany garaż i chcesz podnieść w nim temperaturę zimą,
  • remontujesz mieszkanie, malujesz ściany czy wykonujesz wylewkę podłogową i chcesz przyspieszyć jej suszenie,
  • w Twoim mieszkaniu, piwnicy na strychu panuje wilgoć i chcesz wyeliminować ryzyko rozwoju pleśni,
  • uprawiasz rośliny w szklarni i pragniesz stworzyć im lepsze warunki wzrostu,
  • centralne ogrzewanie w Twoim domu uległo awarii i potrzebujesz zastępczego źródła ciepła.

 

Nagrzewnice olejowe sprawdzają się zarówno w domach prywatnych, jak i w magazynach, warsztatach, garażach, pomieszczeniach produkcyjnych czy halach. Wynajem tych urządzeń pozwala na szybką zmianę warunków środowiskowych na takie, które sprzyjają ludziom i wykonywanym pracom. Koszt wynajmu jest niski, a obsługa urządzenia prosta, co stanowi dodatkową zachętę do wyboru tego rozwiązania.