26 października 2019

Kategoria:
Dom i ogród

Kiedy warto skorzystać z usług firmy sprzątającej?

Największym luksusem wielkomiejskiego życia jest czas, którego zawsze mamy za mało. Zmywamy, pierzemy, prasujemy, sprzątamy – cykl, który nigdy się nie kończy. Utrzymanie czystości w domu wymaga doskonałej organizacji pracy, zabiera siły i czas. A gdyby tak kupić trochę wolnego czasu dla siebie i rodziny korzystając z usług firmy sprzątającej?

Z ankiet przeprowadzonych z respondentami w innych krajach wynika, że pieniądze wydane na profesjonalny serwis sprzątający cieszą nawet bardziej, niż te wydane na dobra materialne. Są powody, by przypuszczać, że Polacy udzieliliby podobnych odpowiedzi, bo w dzisiejszych czasach łatwiej o rzeczy, niż czas by z nich korzystać.

Jak znaleźć odpowiednią firmę sprzątającą?

Pierwszą rzeczą, którą należy przemyśleć, jest interesujący nas zakres usług, a te różnią się
 w zależności od firmy sprzątającej.

Firma sprzątająca o zakresie usług dostosowanych do biur i klientów indywidualnych ma w swojej ofercie nie tylko mycie podłóg, okien czy czyszczenie wykładzin, ale i wieszanie firanek, pranie, prasowanie czy drobne prace w ogrodzie np. koszenie trawy i grabienie liści. Dobrą firmę wyróżnia dostosowanie swojej oferty do oczekiwań klienta i wychodzenie naprzeciw jego potrzebom – mówi specjalista z firmy sprzątającej Perfektanna z Kielc.

6 sytuacji, w których warto wynająć ekipę sprzątającą

Z usługi sprzątania można korzystać od czasu do czasu lub na stałe wciągnąć ją na listę domowych wydatków. Do sytuacji, w których najczęściej myślimy o znalezieniu profesjonalnej pomocy
 w sprzątaniu, należą:

  1. Remont – często przeprowadzany w czasie urlopu. Wtedy, lepiej wrócić do mieszkania już posprzątanego, niż tracić świeżo zregenerowane siły na mycie okien.
  2. Zbliżające się święta lub zjazd rodzinny. Większość z nas czas przed świętami spędza szorując każdą możliwą powierzchnię w domu zamiast cieszyć się zbliżającym się czasem z rodziną
     i dla rodziny. Gdy święta nadejdą, siły pozostaje już tylko tyle, by włączyć telewizor
     i regenerować siły po wysiłku godnym maratończyka.
  3. Choroba – wszelkiego rodzaju urazy kończyn czy zwykła grypa sprawiają, że obowiązki domowe piętrzą się odkładane na później. Warto wynająć kogoś, kto nam lub naszym bliskim ułatwi powrót do codzienności w schludnym otoczeniu.
  4. Jesień w ogrodzie. Złota polska jesień jest piękna, lecz zostawia po sobie bałagan, który nie może czekać do wiosny, więc jeśli relaks postrzegamy inaczej, niż z grabiami w ogrodzie, to czemu nie skorzystać z pomocy specjalisty?
  5. Dbanie o chodnik przed posesją zimą.
  6. Mycie grobów przed Świętem Zmarłych.

Skorzystanie z usług firmy sprzątającej pozytywnie wpłynie na jakość życia całej rodziny.