pogotowie hydrauliczne
8 marca 2020

Kategoria:
Dom i ogród

Kiedy należy wezwać pogotowie hydrauliczne?

Różne usterki hydrauliczne to przesłanka do tego, aby wezwać specjalistę. Najczęściej w tego rodzaju przypadkach wzywa się oczywiście doświadczonego hydraulika. Są jednak sytuacje, którym jedna osoba nie jest w stanie zaradzić. Gdy z pękniętej rury cieknie woda i może zalewać pomieszczenia albo wręcz przeciwnie – wcale nie płynie, najlepszym rozwiązaniem będzie wezwanie pogotowia hydraulicznego, które zlokalizuje usterkę i ją usunie.

W czym może pomóc pogotowie hydrauliczne?

Sprawność rur i wodociągów jest niezwykle istotna, ponieważ w przypadku ich awarii można popaść w poważne kłopoty. W sytuacjach, w których domownicy nie są w stanie na własną rękę poradzić sobie z problemem, trzeba skontaktować się z kompetentną osobą. „Zwykły” hydraulik czy tzw. złota rączka nie zawsze może pomóc natychmiast, dlatego najbardziej odpowiednią czynnością jest wezwanie pogotowia hydraulicznego.

Taka decyzja sprawi, że zlokalizowanie źródła usterki oraz jej sprawne usunięcie nie zajmą wiele czasu. A to właśnie czas jest najistotniejszy, gdy pojawia się poważna awaria. O ile wymianę uszczelki można wykonać samodzielnie, o tyle zabieranie się za naprawę większych uszkodzeń jest już niezwykle ryzykowne i może bardziej zaszkodzić niż pomóc.

Pogotowie hydrauliczne pomoże w określeniu, co stanowi źródło awarii, której skutkiem jest np. wypływanie wody przez pęknięte rury. Jeżeli problem jest naprawdę poważny, konieczne może być nawet demontowanie pewnych elementów wokół, jednak zazwyczaj obywa się bez żadnych szkód dla otoczenia i fachowcy wykonują swoje prace bez żadnych „skutków ubocznych”. Jak więc widać, pogotowie hydrauliczne jest najlepszym rozwiązaniem, ponieważ usuwa nie tylko skutki, lecz przede wszystkim przyczyny problemu, dzięki czemu nie ma obaw, że da się on we znaki ponownie.

Zanim wezwie się specjalistów, należy zakręcić główny zawór wody. Można także odciąć dopływ prądu, aby uniknąć jeszcze gorszych skutków awarii.

Kiedy pogotowie hydrauliczne, a kiedy kanalizacyjne?

Jak mówi specjalista z firmy WOD-KAN TRANS, obok pogotowia hydraulicznego inną niezbędną pomoc w kryzysowych sytuacjach niesie pogotowie kanalizacyjne. Zdarza się bowiem, że z rur wypływają nieczystości i osady. Ich wywóz i eliminowanie w sposób cykliczny to niezwykle ważne działania, dzięki którym można uniknąć poważnych kłopotów. Gdy jednak się pojawią, należy sięgnąć po pomoc pogotowia kanalizacyjnego.

Transport odpadów i ich segregacja, a także czyszczenie kanalizacji są czynnościami, które należy wykonywać co jakiś czas w trosce o stan rur, ścieków, a także środowisko naturalne. Czyszczenie sieci kanalizacyjnej jest bardzo ważne i warto monitorować także jej stan, by w razie nadmiaru zanieczyszczeń wezwać specjalistów – najlepiej jeszcze zanim dojdzie do poważnej awarii.