wnętrze domu w stanie deweloperskim
9 maja 2022

Kategoria:
Dom i ogród

Kiedy mówi się, że dom jest w stanie deweloperskim?

Wiele osób marzy o własnym domu. Niektórzy decydują się na jego budowę od samego początku, inni wolą kupić gotowy budynek z określonym wykończeniem. Ustalając zakres wykonywanych prac, ekipy budowlane zwykle operują takimi terminami, jak: stan pod klucz, surowy zamknięty albo stan deweloperski. Warto dowiedzieć się więcej na temat tego ostatniego. Sprawdź, czym się on charakteryzuje oraz jakie są zalety kupna domu w tym stanie

Stan deweloperski – co to takiego?

Właściwie trudno jest jednoznacznie odpowiedzieć na pytanie, czym jest stan deweloperski. Na ogół uznaje się, że jest to stan wykończenia domu w chwili przejmowania go od firmy deweloperskiej przez klienta – czy to indywidualnego, czy też biznesowego. Takie budynki nie nadają się do natychmiastowego zamieszkania. Zakres zrealizowanych do tej pory prac budowlanych zależy od zapisów umowy zawartej z wykonawcą inwestycji. Takim jak przedsiębiorstwo Jarosław Anioła- Firma Budowlana. Domy w stanie deweloperskim nie nadają się do zamieszkania. Zwykle mają już jednak wykonane ocieplenia dachu i elewacji oraz przyłączone różnego rodzaju instalacje. Z zewnątrz na ogół mają już wykonane schody z balustradami, a także przygotowaną drogę dojazdową. Wewnątrz natomiast powinny być już zrobione tynki oraz wylewki podłogowe. Istotne jest również zamontowanie drzwi, parapetów oraz grzejników. Realizacja wszystkich wymienionych prac musi odbywać się z najwyższą starannością oraz dbałością o najmniejsze detale. Wskazane jest, aby za realizację wszystkich robót odpowiadała jedna firma budowlana.

Zakup domu w stanie deweloperskim – zalety

Osoby planujące zakup domu często zastanawiają się, czy warto kupić budynek w stanie deweloperskim. Inwestycja taka ma wiele zalet. Przede wszystkim obiekty budowlane w tym stanie są znacznie tańsze niż ma to miejsce w przypadku budynków wykończonych pod klucz. Klient po zakupie sam może zdecydować, jak zaaranżować wnętrza oraz jak je wykończyć tak, aby dom doskonale spełniał jego oczekiwania pod każdym względem. W razie potrzeby istnieje możliwość na przykład zmiany układu domu poprzez wprowadzenie ścianek działowych.

Domy w stanie deweloperskim są budynkami, które większość ciężkich robót mają już za sobą. Dlatego na placu ich budowy zazwyczaj nie ma już konieczności trzymania specjalistycznego sprzętu. Wykańczaniem domu nabywca może zająć się na własną rękę, dzięki czemu znacząco obniżą się koszty całości inwestycji. Dotyczy to zwłaszcza osób, które mają już pewne doświadczenie w pracach budowlanych.