sztuczne-kwiaty
21 czerwca 2018

Kategoria:
Dom i ogród

Kiedy korzystać ze sztucznych kwiatów?

Aby wzbudzić uczucia w potencjalnej partnerce, lepiej nie korzystać z prezentu, jakim są sztuczne kwiaty. Znamy jednak kilka innych sposobów na ich wykorzystanie. Chcesz delikatnie ozdobić swój gabinet? Szukasz odpowiednich kwiatów do okazyjnego stroika? A być może nie masz zbyt wiele czasu na pielęgnację roślin w domu i jedynym rozwiązaniem jest zakup sztucznych kwiatów do mieszkania? Wybór wśród tego rodzaju ozdób jest ogromny i tylko od nas zależy, jakie zastosowanie dla nich znajdziemy. Oto kilka podpowiedzi.

Sztuczne kwiaty jako stroik…

Wręczanie kwiatów kojarzy się z różnego rodzaju uroczystościami. Komunie, śluby, imieniny, pogrzeby. A gdyby tak żywe rośliny zastąpić ich sztucznymi odpowiednikami? One również mają wiele zalet i świetnie sprawdzają się jako zamiennik, szczególnie podczas uroczystości żałobnych. Sztuczne kwiaty mogą pozostać przez długi okres w niezmienionym stanie, bez konieczności podlewania i pielęgnacji.

Najlepszym rozwiązaniem jest jednak kupno sztucznych kwiatów na własny użytek. Mogą one służyć jako znakomita dekoracja, nie tylko w czasie świąt. Bazie, mech, gałązki czy czerwone kulki wyglądające jak jarzębina. Wszystkie te elementy są pomocne w tworzeniu dekoracji stołu, np. podczas uroczystego obiadu lub romantycznej kolacji. Z połączenia sztucznych kwiatów, owoców i gałązek można otrzymać kolorowy stroik, będący idealną ozdobą bożonarodzeniową, wielkanocną, komunijną oraz nagrobną.

…ozdoba domu…

Dla osób zabieganych, nie mających dużo czasu na pielęgnację kwiatów w domu, dobrym rozwiązaniem będzie właśnie inwestycja w sztuczne kwiaty. Duży ich wybór w kwiaciarniach, zarówno pod względem rozmiaru, jak i koloru, pozwoli udekorować pomieszczenia w sposób, w jaki sobie tylko wymarzymy. Są one znacznie łatwiejsze w utrzymaniu niż kwiaty żywe, a ponadto można nimi przyozdobić również łazienkę, czyli pomieszczenie, w którym w większości nie ma dostępu naturalnego światła ze względu na brak okien. Niestraszna im żadna pora roku oraz warunki atmosferyczne, a ponadto nie posiadają alergenów. Niestety, minusem dekoracji sztucznymi kwiatami jest brak ich zapachu.

…oraz gabinetu

Jeżeli nie w domu, to może w gabinecie lub innym pomieszczeniu, w którym na co dzień pracujemy? Do tego rodzaju dekoracji znakomicie nadają się sztuczne storczyki, które dostępne są w każdym odcieniu i rozmiarze, dzięki czemu można je wyeksponować w miejscach, w których jest mało światła i stworzyć w nich miłą atmosferę. Można je często dostrzec w zakładach fryzjerskich lub gabinetach lekarskich, szczególnie jako ozdoba parapetu – zauważa właścicielka hurtowni Erena, która jest jedną z największych hurtowni oferującą kwiaty sztuczne na rynku.

Ponadto firma prowadzi różnego rodzaju usługi związane z dekoracją oraz aranżacją wnętrz, a także realizuje indywidualne zamówienia kompozycji  na życzenie klienta.