25 marca 2021

Kategoria:
Dom i ogród

Karcher dla domu i ogrodu. Przegląd urządzeń

Porządki w domu to często przykry i niechętnie wykonywany obowiązek. Nie tylko trzeba na nie poświęcić dużą ilość czasu, ale czasem ciężko jest doczyścić trudno zabrudzone powierzchnie w domu, jak i wokół niego. Obecnie dzięki nowoczesnym rozwiązaniom technologicznym, produkty Kärcher nie tylko usprawniają prace porządkowe, ale także pozwalają na uzyskanie lepszego rezultatu sprzątania. Różnorodność produktów, jak i ich odmienne parametry wpływają na możliwość użytkowania sprzętów zarówno przez specjalistów, jak i domowników. Jakie urządzenia są niezbędne do utrzymania estetyki i porządku?

Kärcher dla domu – co wybrać?

Jedną z uciążliwych czynności dla większości osób z pewnością pozostaje mycie okien. Nie tylko ze względu na konieczność nakładu pracy poświęconego na czyszczenie, ale także ciężko jest doczyścić okna tak, aby nie pozostawić żadnych smug. W celu ułatwienia sobie porządków domowych warto skorzystać z możliwości, jakie oferują urządzenia do czyszczenia szyb. Za pomocą specjalnego spryskiwacza, rozpylamy płyn na szybę, a następnie odsysamy wilgoć wraz z zanieczyszczeniami, dzięki elektrycznej myjce do okien. Urządzenie z użyciem dużej siły zasysa brud do pojemnika, w wyniku czego na szybie nie pozostają żadne zacieki ani smugi. Myjka do szyb może być również używana do mycia luster czy kafelek w łazience, co z pewnością pozwoli na uzyskanie połysku. Dzięki temu, że jest poręczna i bezprzewodowa może być użyta niemal na każdej, szklanej powierzchni. Ponadto, nieodłącznym elementem czystości każdego gospodarstwa domowego pozostaje odkurzacz, który pozbywa się uporczywego kurzu. Porządkowanie podłóg, jak i dywanów zazwyczaj jest pracochłonną czynnością. Szczególnie problematyczne staje się to w sytuacji, gdy jesteśmy miłośnikami dywanów lub nasze mieszkanie w większości pokryte jest wykładziną. Oczywiście istnieje możliwość skorzystania z usług specjalnego czyszczenia powierzchni, jednak wiązać się to będzie z wysokim kosztem, w dodatku jednorazowym, który nie zapewni ciągłości czystości. Dobrym rozwiązaniem okazuje się wybór odkurzaczy wielofunkcyjnych, między innymi posiadających funkcję piorącą. Posiadają one możliwość czyszczenia na sucho i na mokro, dzięki czemu usuną ciężkie zabrudzenia czy rozlane płyny, takie jak kawa lub herbata. Na jakiej zasadzie działa odkurzacz piorący? Za pomocą metody ekstrakcji, należy spryskać czyszczoną powierzchnię roztworem wody oraz środkiem czyszczącym. Następnie, gdy wytworzony się piana, jest odsysana i gromadzona w zbiorniku odkurzacza. – jak wyjaśnia przedstawiciel firmy Kärcher Center Kerpol . Niektóre odkurzacze piorące posiadają funkcję mycia, co sprawi, że urządzenie może być przydatne w całym procesie związanym z porządkami podłóg. Odkurzacz może być także wykorzystany do wyczyszczenia tapicerki w samochodzie, co zdecydowanie świadczy o wielofunkcyjności sprzętu.

Jak utrzymać piękne podwórko ze sprzętami Kärcher?

Czasami okazuje się, że praca w ogrodzie i utrzymanie tam porządku pozostaje o wiele trudniejsze niż utrzymanie go w domu. Przede wszystkim dotyczy to kostki brukowej, w przypadku której między przestrzenią pojawiają się różnego rodzaju zabrudzenia, a także chwasty. Porowata struktura kostki znacząco utrudnia wyczyszczenie tego rodzaju miejsca. Skutecznym urządzeniem okazuje się myjka ciśnieniowa, której działanie polega na wytwarzaniu wysokiego ciśnienia wody. Następnie woda pozostaje doprowadzona do specjalnego pistoletu, w wyniku czego uwalniana jest na powierzchnie. Woda pod wysokim ciśnieniem usuwa wszelkiego rodzaju zabrudzenia, jak i z pewnością jest szybszym rozwiązaniem niż szorowanie powierzchni szczotką lub mopem. Co więcej, niektóre modele myjek ciśnieniowych mają możliwość regulacji strumienia, tak, aby dopasować ją do konkretnego rodzaju zabrudzeń. Dzięki temu, że są to mobilne i proste w przenoszeniu sprzęty, mogą być wykorzystywane również do mycia tarasów, elewacji i samochodu. Oczywiście sama czystość posesji to nie koniec zadbania o atrakcyjne podwórko. Ważnym punktem, jak i dopełnieniem wyglądu terenu zewnętrznego jest pielęgnacja ogrodu. Tak naprawdę początkowo każdy ogród pozostaje zadbany. Problem pojawia się w sytuacji, kiedy zapominamy o najważniejszej kwestii, jaką jest regularne podlewanie. Dobrym rozwiązaniem będzie zaopatrzenie naszego gospodarstwa w systemy nawadniania, które są dostępne w wersji gotowej, jak i istnieje możliwość samodzielnego dostosowania ich do naszego ogrodu. Z pewnością ułatwi to pielęgnację i uprawę, jak i wpłynie na efekt wizualny podwórka.

Czy warto kupować nowoczesne urządzenia?

Coraz szersza oferta producentów nowoczesnych sprzętów zarówno do sprzątania, jak i pielęgnacji terenu to rozwiązanie dla osób, które lubią sprzątać oraz dla tych, dla których jest to uciążliwy obowiązek. Wielofunkcyjne urządzenia to przede wszystkim wygoda, dzięki której możemy uzyskać lepszy efekt bez dodatkowych nakładów czasu. Co więcej, sprzęty, które posiadają różne funkcje, mogą być wykorzystywane do niemal wszystkich porządków w domu, a tym samym likwidują konieczność posiadania innych urządzeń. Z racji tego warto przemyśleć i wybrać sprzęt, który będzie posiadać niezbędne dla nas funkcje, a z pewnością zwiększy to komfort sprzątania, jak i pomoże w utrzymaniu porządku.