torby na posciel pokrowce
13 listopada 2021

Kategoria:
Dom i ogród

Jakie torby najlepiej nadają się do przechowywania pościeli?

Na komfort snu i wypoczynku wpływa wiele czynników. Szczególnie istotną rolę odgrywa wybór właściwej pościeli oraz jej przechowywanie w optymalnych warunkach. Używane na co dzień kołdry, poduszki i prześcieradła zwykle chowa się w specjalnych skrzyniach, szafach albo pojemnikach pod łóżkiem. Do magazynowania dodatkowych kompletów pościeli warto natomiast wykorzystać odpowiednie torby. Dowiedz się więcej na ich temat!

Ogólne zasady przechowywania pościeli

Warto mieć świadomość, że o tym, jak prawidłowo przechowywać pościel, decyduje nie tylko częstotliwość jej wykorzystywania. Należy bowiem zwrócić uwagę na materiał, z którego została ona wykonana oraz rodzaj wypełnienia zastosowanego w kołdrach i poduszkach. Modele z puchu lub pierza wymagają stałego dostępu do świeżego powietrza. Dlatego też najlepszym rozwiązaniem jest ich trzymanie bezpośrednio na łóżku w sypialni albo w dobrze wentylowanej skrzyni. W ciepłe, słoneczne dni dobrze jest wynosić je na balkon lub taras w celu wywietrzenia. Przy przechowywaniu kołder i poduszek z puchu świetnie sprawdzą się też pokrowce z materiałów syntetycznych wyprodukowane przez renomowaną firmę, taką jak PPHU „Rola”. Schowaną tam pościel można skutecznie zabezpieczyć przed wilgocią, umieszczając przy niej torebkę ze specjalnym pochłaniaczem wody.

Tekstylne kołdry i poduszki z reguły umieszcza się w szafie bądź pojemniku pod łóżkiem. W tym celu można również wykorzystać rozmaite worki próżniowe oraz  pokrowce z tworzyw sztucznych. Świeżo uprane komplety bielizny pościelowej najlepiej jest przechowywać razem w jednej poszewce. Sprzyja to utrzymaniu porządku w bieliźniarce.

Zalety pokrowców z tworzyw sztucznych

Zanim zdecydujesz się na zastosowanie pokrowców z tworzyw sztucznych w celu przechowywania tam pościeli, najpierw musisz poznać najważniejsze zalety tego rozwiązania. Odpowiednio dobrane  torby skutecznie chronią komplety pościelowe przed kurzem, brudem i zawilgoceniem. We właściwie dopasowanych pod względem rozmiaru modelach kołdry, poduszki i prześcieradła zachowują swój pierwotny kształt. Wysokiej jakości torby na pościel skutecznie zabezpieczają zagłówki i okrycia przed zniszczeniem oraz utratą właściwości cieplnych. Doskonale wpływają także na ich trwałość. Komplety pościelowe przechowywane w takich warunkach mogą zatem służyć domownikom i ich gościom przez długie lata.

Niektóre modele pokrowców zostały także wyposażone w funkcjonalne uchwyty. Dzięki temu można je łatwo przenosić z miejsca na miejsce, a także zabrać ze sobą w podróż.