kabina prysznicowa
28 stycznia 2022

Kategoria:
Dom i ogród

Jakie szkło wykorzystuje się do zabudowy kabin prysznicowych?

Dobór odpowiedniego szkła do kabiny prysznicowej jest trudniejszy, niż mogłoby się wydawać. Każdy z dostępnych materiałów wyróżnia się wyjątkowymi parametrami, co wpływa na jego wygląd, kształt, a także prostotę utrzymania czystości czy przejrzystość. Właściwie dobrane szkło będzie wyróżniało się estetyką oraz dopasowaniem do pozostałej części łazienki. Dodatkowo umożliwi dobranie szkła do praktycznie każdej kabiny.

W jaki sposób dopasować szkło do kabiny prysznicowej?

W celu dobrania szkła do kabiny prysznicowej należy skontaktować się z firmą, która oferuje takie usługi. Wynika to z faktu, że są możliwe do uzyskania różne warianty otwierania się drzwi do miejsca kąpieli. Szkło do kabiny z pewnością sprawdzi się przy konstrukcjach wykonanych zarówno w klasyczny sposób, jak i bardziej złożony.

Specjaliści między innymi z firmy Alu-Glass dokonają wszelkich pomiarów, które umożliwią dopasowanie szkła do kabiny. W niektórych przypadkach może okazać się konieczne zakamuflowanie niektórych stałych elementów, takich jak rury, lub specjalne docięcie szkła do skosów w pomieszczeniu.

Jakie szkło jest stosowane do kabin prysznicowych?

Do kabin prysznicowych wykorzystuje się szkło hartowane o grubości pomiędzy 8 a 10 mm. Gatunek ten świetnie nadaje się do pomieszczeń, gdzie temperatura otoczenia zmienia się nawet o kilkanaście stopni Celsjusza. Gorąca woda z jednej strony, a zimne powietrze z drugiej może spowodować pęknięcia w przypadku zwykłego szkła.

Dodatkowo sam rodzaj szkła jest już indywidualnym wyborem klienta. Możliwe jest między innymi zastosowanie klasycznego floata, czyli powierzchni pokrytej zielonkawą barwą. Często także stosowany jest opti white, który charakteryzuje się wysoką transparentnością. Dodatkowo istnieje możliwość wyboru szkła typu timeles, pokrytego powłoką antykorozyjną lub materiału satynowego lub antisole.

Czemu wybór szkła jest istotny?

Początkowo wybór szkła do kabiny prysznicowej może wydawać się mało istotny. Jednak po dłuższym czasie może okazać się, że woda zaczyna przeciekać lub powstają odbarwienia, które szpecą pomieszczenie. Może się zdarzyć, że warstwa ochronna znajdująca się na powierzchni przestaje pełnić swoje funkcje i zaczynają pojawiać się widoczne rysy, a nawet pęknięcia.

Dodatkowo szkło do kabiny prysznicowej dostosowane indywidualnie pozwoli postawić miejsce do kąpieli bez konieczności instalacji brodzika. Obecnie coraz modniejsze stają się rozwiązania z otwartą przestrzenią, zabezpieczoną właśnie jedynie przez szkło.