8 lutego 2022

Kategoria:
Dom i ogród

Jakie są zalety żaluzji drewnianych?

Na rynku istnieją różne produkty służące do przysłaniania okna. Pełnią one funkcję zabezpieczającą przed nadmiernymi promieniami słońca, a także wzrokiem sąsiadów i osób mijających konkretny budynek. Wśród nich pojawiają się m.in. żaluzje drewniane. Jakie są największe zalety takich produktów? Gdzie najlepiej sprawdzą się żaluzje wykonane z naturalnego drewna?

Dlaczego warto postawić na żaluzje drewniane? 

Żaluzje drewniane mają wiele zalet, dlatego są tak powszechnie wykorzystywane w różnych aranżacjach. Najważniejszą jest przede wszystkim estetyka takich produktów. Pozwalają one na dopasowanie do pozostałych elementów wykonanych z drewna, a także do wyrobów z innych materiałów. To doskonały wybór do aranżacji nowoczesnych, ale także klasycznych czy nawet boho – wszystko zależy od wybranego odcienia produktu.

Żaluzje drewniane są także niezwykle funkcjonalne. Można je opuszczać lub podnosić zgodnie z własnymi potrzebami. Co więcej, odwracanie poszczególnych lameli następuje w wyniku pociągnięcia sznureczka. Można ustawić ich kąt zgodnie z własnymi potrzebami, czym różnią się one od standardowych rolet materiałowych. Takie produkty znajdziesz m.in. w ofercie sklepu Formelana z Kalisza.

Naturalny surowiec zastosowany do stworzenia żaluzji drewnianych komponuje się idealnie z roślinami, a także dodatkami z drewna, wikliny czy sznurka. To dobry wybór do aranżacji ekologicznych i skandynawskich. Co więcej, żaluzje drewniane obecnie są dostępne w tysiącach wariantów, dlatego można z powodzeniem dopasować odpowiednią do swoich potrzeb zarówno pod względem dokładnych wymiarów, jak i koloru czy nawet szerokości lameli.

Trwałość i wysoka jakość wykonania 

Naturalne materiały zwykle są również bardzo trwałe. Z tego powodu żaluzje drewniane pozwalają na swobodne korzystanie przez nawet kilkadziesiąt lat. Konieczne jest jednak ich regularne czyszczenie z zalegającego kurzu i innych zabrudzeń. W tym celu warto wykorzystać specjalne szczotki stworzone właśnie z myślą o żaluzjach poziomych. Dzięki nim można czyścić nawet kilka lameli jednocześnie, znacznie przyspieszając pracę.

Żaluzje drewniane nie blakną, są stabilne i doskonale pełnią swoją funkcję w każdych warunkach. Pozwalają także na stworzenie designerskiego efektu, znacznie różniącego się od tego, jaki dają zwykłe rolety.