kontener na odpady poremontowe
18 sierpnia 2021

Kategoria:
Dom i ogród

Jakie są zalety wynajmu kontenera na odpady?

Remont, przeprowadzka, generalne porządki na strychu, w piwnicy lub w ogrodzie – każde z tych wydarzeń wiąże się z koniecznością zagospodarowania dużych ilości odpadów. Pewnie wiesz, że gruzu, gabarytów i odpadów poremontowych niełatwo się pozbyć. Za wyrzucenie ich razem ze śmieciami komunalnymi grożą kary pieniężne. Najlepszym sposobem na ich usunięcie jest zamówienie usługi wywozu z podstawieniem i odbiorem kontenera.

Pozbywaj się śmieci legalnie – to się opłaca

Śmieci nie wolno wyrzucać do lasu. Wszystkie odpady muszą trafiać we właściwe miejsce – na wysypisko lub do recyklingu. Wyrzucanie śmieci np. do lasu jest nie tylko nieekologiczne, ale też nieopłacalne. W lutym 2021 r. dotkliwie przekonał się o tym pewien mieszkaniec Krakowa, który za wywiezienie odpadów do Puszczy Niepołomickiej został ukarany grzywną wysokości niemal 5 tys. zł. Za wynajęcie kontenera zapłaciłby niewiele ponad 100 zł. Prawidłowe gospodarowanie odpadami jest więc ze wszech miar opłacalne – pomaga ratować Ziemię dla przyszłych pokoleń, a usługa wywozu śmieci w podstawionym kontenerze jest tania.

Wynajęcie kontenera na odpady jest wygodne

Wynajęcie pojemnego kontenera na śmieci ułatwia gromadzenie odpadów. Bez dużego zbiornika w trakcie remontu czy opróżniania składziku będziesz zmuszony albo codziennie wykonywać kilka kursów do punktu selektywnej zbiórki odpadów (lub na wysypisko), albo zbierać śmieci w wielki stos przed budynkiem. Pierwsze rozwiązanie jest nieopłacalne i kosztowne; drugie powoduje dodatkowy bałagan na podwórku – niezabezpieczone odpady szpecą obejście, mogą też powodować wypadki i zanieczyszczenia gleby.

Kontenerowy wywóz odpadów – jak to działa?

Wynajmując kontener, zazwyczaj możesz liczyć również na jego odbiór. Na czym dokładnie polega usługa i jak ją zamówić? Posłużmy się przykładem firmy SAWO Gruz ze Zgierza. Przedsiębiorstwo dysponuje różnymi modelami kontenerów w wielu pojemnościach. Aby zamówić kontener, trzeba skontaktować się z pracownikiem firmy telefonicznie lub za pośrednictwem formularza. Jeśli nie jesteś pewien, jaki kontener wybrać, pracownik udzieli ci niezbędnych wskazówek.

Po złożeniu zamówienia kontener zostanie podstawiony pod wskazany adres. W oznaczonym terminie podjedzie ciągnik z dźwigiem HDS lub bramowiec i odbierze napełniony kontener. Oznacza to, że nie będziesz musiał zajmować się organizacją transportu odpadów na wysypisko. Jedyne, o co musisz zadbać, to prawidłowa segregacja odpadów. Jeśli zamówiłeś pojemnik na gruz, nie możesz wrzucać do niego np. zużytego AGD.