rolety plisowane
9 maja 2020

Kategoria:
Dom i ogród

Jakie rolety dobrać do nowoczesnego wnętrza?

Aranżacja wnętrza w nowoczesnym stylu nie należy do łatwych. Liczy się każdy detal, nie tylko meble i dodatki, ale też elementy, na które wielu z nas pozornie nie zwraca szczególnej uwagi. Dobrym przykładem są rolety okienne. Okazuje się, że od wielu lat są już nie tylko osłoną przed uporczywymi promieniami słońca, ale również subtelną dekoracją mieszkania lub biura. Podpowiadamy, jakie rolety okienne dobrać do nowocześnie urządzonego wnętrza.

Zadania, jakie powinny spełniać nowoczesne rolety

Niezależnie od tego, w jakim wnętrzu rolety mają się znaleźć, ich głównym zadaniem jest regulacja światła docierającego do pomieszczenia. Wybór powinien zależeć od umiejscowienia samego wnętrza, ale też okien. Jeśli mieszkanie znajduje się na parterze lub jeśli użytkownicy nie lubią porannego, ostrego światła, warto zdecydować się na rolety w pełni je zaciemniające, na podgumowanej tkaninie.

Dla efektu mlecznego, delikatnego światła najlepiej sprawdzą się rolety transparentne. Dobrze dobrany produkt ochroni też przez insektami oraz włamaniem. Podczas wyboru rolet warto zwrócić też uwagę na sposób ich montażu oraz wielkość.

Specjaliści z firmy Widok-Dom wyjaśniają: Rolety wolno wiszące są najczęściej montowane bezpośrednio na nadprożu. Z tego powodu ważne jest, aby nadproże było wystarczająco wysokie, dzięki czemu roleta nie będzie zawadzała o otwarte skrzydło okna. Czasami tego typu produkty montuje się na pojedynczym skrzydle.

Przykłady nowoczesnych rolet

Posiadacze nowoczesnych wnętrz cenią sobie minimalizm połączony z praktyczną funkcjonalnością. Z tego powodu coraz bardziej popularne stają się inteligentne rolety dzień-noc. Ich cechą charakterystyczną są zaciemniające i prześwitujące pasy, ułożone naprzemiennie. Takie rozwiązanie umożliwia najbardziej optymalne ustawienie poziomu docierającego światła. Specyficzny, a jednocześnie elegancki wygląd sprawia, że we wnętrzu nie trzeba już montować dekoracyjnych zasłon lub firan.

Ciekawym rozwiązaniem są rolety plisowane, wyróżniające się ukształtowaną, zaginaną tkaniną. Ich wygląd jest jednocześnie prosty i niebanalny, co jest jedną z najważniejszych cech nowoczesnych aranżacji. Rolety plisowane występują w bardzo szerokiej gamie kolorystycznej, dzięki czemu ich dobór do wnętrza nie stanowi problemu. Najlepszym pomysłem jest zamówienie rolet z montażem. Daje nam to gwarancję idealnie dopasowanych rolet do naszych okien.

Coraz więcej osób decyduje się na rolety praktyczne, ale też ekologiczne. Najlepszym rozwiązaniem są produkty drewniane. Ten surowiec już od najdawniejszych czasów stanowi przejaw bogactwa, luksusu i nowoczesności. Większość rolet drewnianych jest pokrywana ekologiczną lakierobejcą o interesującym kolorze.