pellet opalowy rodzaje
19 sierpnia 2021

Kategoria:
Dom i ogród

Jakie rodzaje pelletu możemy wyróżnić?

Pellet stanowi gwarancję niskiej emisji dwutlenku węgla oraz bezproblemowego utrzymania czystości w kotłowni. Jeżeli chcesz zmienić swój styl życia na przyjazny środowisku, warto zakupić ten materiał opałowy. Na swojej drodze możesz jednak napotkać pewne trudności związane z przytłaczającą liczbą informacji dotyczących tego, czy ten materiał faktycznie jest dobry do ogrzewania. Sprawdź, jakie rodzaje pelletu możemy wyróżnić i wybierz wariant najbardziej odpowiadający Twoim potrzebom.

Cechy pelletu słomianego i słonecznikowego

Ekologiczny pellet zyskuje na popularności, co z kolei wpływa na wzrost znaczenia zakładów, które go produkują – należy do nich m.in. firma Pellet Bodek z okolic Szczecina. Ten materiał opałowy nie tylko nie zanieczyszcza naszej planety, ale też nie tworzy zagrożenia w trakcie jego pozyskiwania. Produkcja pelletu nie wiąże się ze szkodliwym oddziaływaniem na środowisko. Materiał jest pozyskiwany z naturalnych odpadów, które wbrew pozorom nie są bezwartościowe. Pellet słomiany wytwarza się z pozostałości, jakie napotykają rolnicy w trakcie swoich prac, czyli słomy bądź siana. Natomiast pellet słonecznikowy pozyskuje się z suchych łusek słonecznika.

Zamiast pozostawiać słomę na polu, warto ją wykorzystać do stworzenia wysokiej jakości materiału opałowego. Co wyróżnia pellet słomiany? Możesz być pewien, że jego spalanie nie jest powiązane z powstawaniem pyłu ani z emisją dwutlenku węgla. Materiał posłuży Ci nie tylko jako materiał grzewczy, ale także mineralny nawóz. Natomiast zaletą pelletu słonecznikowego jest prostota w jego składowaniu. Poza tym produkt nie wywoła u Ciebie reakcji alergicznych.

Jaki rodzaj pelletu jest najpopularniejszy?

Największą sławą ze wszystkich odmian pelletu cieszy się materiał pozyskiwany z trocin i zrębek drewna, czyli pellet drzewny, który nie wydziela uciążliwej woni. Dlaczego ten rodzaj opału jest przyjazny środowisku? Do jego produkcji wykorzystywane są, z pozoru niepotrzebne pozostałości, niezanieczyszczone lakierem czy pleśnią. Klienci doceniają bezproblemowe przewożenie pelletu drzewnego i wygodę w jego użytkowaniu, a także możliwość zachowania porządku oraz czystości w miejscu jego magazynowania.

Gdzie sprawdzi się działanie pelletu drzewnego? Produkt spełni oczekiwania właścicieli mieszkań, ale również dużych magazynów. Materiał można wykorzystać w piecach podajnikowych, kotłach, a także kominkach. Kolejną zaletą tego opału jest wytwarzany w znikomych ilościach popiół, bogaty w m.in.: potas, wapń czy fosfor, którym warto użyźniać glebę. Pellet drzewny można zakupić w atrakcyjnej cenie, zaoszczędzając sobie wielu problemów, a przy tym ograniczając zanieczyszczenie naszej planety.