narzędzia w przydomowym garażu
22 grudnia 2020

Kategoria:
Dom i ogród

Jakie narzędzia i akcesoria warto mieć w przydomowym garażu?

W każdym domu i mieszkaniu zdarzają się czasami mniejsze lub większe usterki, które wymagają natychmiastowej naprawy. Dzięki odpowiednim narzędziom i akcesoriom można szybko pozbyć się problemu bez wzywania fachowca. Oprócz usterek trzeba też czasami przywiesić ramkę lub nową lampę, czego zazwyczaj nie można zrobić gołymi rękami. Dowiedz się, jakie narzędzia warto mieć w przydomowym garażu, by być zawsze gotowym na niespodziewane okoliczności.

Jakie narzędzia powinny znaleźć się w każdym domu?

Podstawowy zestaw narzędzi może okazać się przydatny nawet dla kogoś, kto nigdy nie nazwałby się złotą rączką. Nigdy nie wiadomo, kiedy trzeba będzie rozkręcić dziecięcą zabawkę w celu wymienienia baterii lub przykręcić poluzowaną śrubkę. Dlatego warto jest wyposażyć się w kilka najważniejszych narzędzi, które nie wymagają od użytkownika specjalnych umiejętności.

Temat ten postanowił nam przybliżyć przedstawiciel firmy Wizbar, zaopatrującej sklepy i składy budowlane:

Najłatwiejszym sposobem na uzupełnienie domowego zbioru narzędzi jest zakup zestawu. Sprzedawane są one najczęściej w walizkach lub skrzynkach z twardego plastiku i zawierają wszystkie najpotrzebniejsze klucze, śrubokręty, bity, wkręty, grzechotki i końcówki nasadowe. Taki komplet wystarczy każdej osobie, która chce wyposażyć się w narzędzia potrzebne tylko w nagłych wypadkach. Obok skrzynki z narzędziami kolejnym przydatnym sprzętem będzie też młotek, który przyda się w trakcie napraw i innych prac mechanicznych.

Kolejnym urządzeniem, które powinien posiadać nawet amator, jest wiertarka. Nie należy się jej bać, ponieważ wiertarki przeznaczone do użytku domowego nie mają takiej mocy, jak te profesjonalne, przez co zrobienie krzywdy sobie, lub najbliższej powierzchni jest mało prawdopodobne. Dobrze jest kupić wiertarkę i wiertła sprawdzonej firmy, ponieważ tak rzadko używany sprzęt powinien posłużyć użytkownikowi przez wiele lat.

Oprócz kupna najważniejszych narzędzi, warto też zainwestować w akcesoria. Przydatne będą takie elementy pomocnicze jak kombinerki, rozwijana miarka, latarka, poziomica, a także elastyczna srebrna taśma klejąca i przedłużacz. Dla osób, które potrafią samodzielnie odmalować ściany, ważne będą też akcesoria do malowania, takie jak wałki, pędzle i kuweta na farbę.

Jakie narzędzia przydadzą się doświadczonemu majsterkowiczowi?

Nie bez powodu mówi się, że właściciel domu zawsze będzie miał co robić. Dbanie o dom wymaga już posiadania pewnych umiejętności, które pozwolą uniknąć płacenia sporych rachunków ogrodnikom i hydraulikom. Dodatkowo w trakcie budowy lub renowacji domu zazwyczaj konieczny jest zakup niektórych sprzętów, ponieważ są one niezbędne w wielu pracach.

W garażu zamiast wiertarki powinna znaleźć się wiertarko-wkrętarka i to taka o nieco większej mocy, niż podstawowa. Słabsza wiertarka może nie poradzić sobie z niektórymi materiałami, a także szybciej będzie trzeba ją wymienić.

Jeśli na terenie działki rosną drzewa, lub do palenia w piecu używa się również drewna, powinno się zainwestować w odpowiednią piłę. Czasami trzeba będzie przyciąć zbyt rozległe gałęzie, a także drzewa uszkodzone przez silny wiatr. Drewno zakupione jako podpałka także wymaga często pocięcia na mniejsze kawałki, które bez problemu zmieszczą się w komorze pieca.

Dbanie o porządek i estetyczny wygląd na zewnątrz domu może ułatwić myjka ciśnieniowa. Pomoże ona w czyszczeniu podjazdu, tarasu i elewacji budynku. Dodatkowym, choć nieobowiązkowym sprzętem będzie też odkurzacz przemysłowy, który docenią pasjonaci generujący spory bałagan w trakcie majsterkowania. Przyda się on również przy generalnym remoncie, bo łatwo i bezpiecznie usunie odpady, które mogłyby uszkodzić zwykły odkurzacz