Montaż mebli kuchennych
11 sierpnia 2021

Kategoria:
Dom i ogród

Jakich szafek nie powinno zabraknąć w żadnej kuchni na wymiar?

Osoby urządzające kuchnię dużą uwagę przywiązują do funkcjonalności mebli kuchennych. Ta zależy m.in. od ilości i typu szafek znajdujących się w zestawie. Im jest ich więcej, tym bardziej praktyczna staje się kuchnia. Niestety gotowe komplety nie zawsze spełniają oczekiwania klientów, stąd też wiele osób wybiera meble kuchenne na zamówienie. Sprawdźmy więc jakich modułów nie może zabraknąć w zabudowie kuchennej na wymiar?

W jakie szafki musi być wyposażona kuchnia?

Każda kuchnia bez względu czy mamy do czynienia z tradycyjną kuchnią zamkniętą, czy też w formie aneksu kuchennego, musi posiadać kilka rodzajów szafek, bez których trudno sobie wyobrazić przygotowywanie posiłków. Jedną z najważniejszych jest szafka pod zlewozmywak. Najczęściej nie posiada ona półek wewnętrznych, bywa również, że zamiast blatu, w który wpuszczony jest zlewozmywak, zlew zajmuje całą górną część szafki.

Standardowo szafka zlewozmywakowa ma szerokość 80 cm, ale jeśli mamy zamiar zastosować zlewozmywak jednokomorowy, to powinna być ona węższa, a takiej szafki trudno szukać w gotowych zestawach. Można ją jednak zamówić u producenta mebli na wymiar. Jednym z nich jest firma Valdi z Łapczycy, specjalizująca się w projektowaniu oraz produkcji różnego rodzaju mebli do kuchni. Firma działa na terenie Krakowa, Bochni oraz Brzeska. Wykonuje zestawy o standardowych wymiarach, ale też moduły o nietypowych rozmiarach. Dzięki temu jest w stanie zaproponować rozwiązania do każdego typu kuchni.

Jakie dodatkowe szafki sprawdzą się w kuchni?

Aby korzystanie z kuchni było bardziej komfortowe warto pomyśleć o wyposażeniu jej w kilka dodatkowych szafek. Niewątpliwie należy do nich szafka wisząca zaopatrzona w suszarkę na naczynia. Podobnie jak szafka pod zlewozmywak nie posiada ona półek, tylko dwupoziomową suszarkę i niemal zawsze jest montowana nad zlewozmywakiem. Kolejna funkcjonalna wisząca szafka, którą warto kupić, zamawiając meble kuchenne na wymiar to szafka przystosowana do montażu okapu kuchennego. Pozwoli ona zagospodarować miejsce nad okapem, a jednocześnie stworzy harmonijną linię zabudowy wiszącej.

Jeśli planujemy zabudowę sprzętów AGD, konieczne jest również wyposażenie kuchni w szafki dostosowane do tego celu. Pozwoli to na estetyczne wkomponowanie w meble piekarnika, lodówki, czy zmywarki. Jak zatem widać ilość i rodzaj szafek w naszej kuchni to niezwykle ważna kwestia przy zamawianiu mebli kuchennych na wymiar.