20 marca 2017

Kategoria:
Dom i ogród

W jakich pomieszczeniach najlepiej się sprawdzą fototapety i tapety z kwiatami

Kwiaty to wzór uniwersalny. Motyw kwiatów od zawsze chyba uważany jest za ozdobny. Ponieważ jednak mamy ogromne bogactwo kwiatów, a jeszcze większe – kwiatowych motywów, wydaje się, że moda na nie nigdy nie przeminie. Współcześnie mamy do dyspozycji realistyczne fototapety, ale też syntetyczne przetworzone artystycznie wzory. Gdzie sprawdzą się najlepiej?

Kwiatowe fototapety – do jakich pomieszczeń?

Fototapety z kwiatami występują w takiej różnorodności, że trudno orzec, gdzie będą prezentować się najlepiej. Nie ulega jednak wątpliwości, że to salon jest miejscem, w którym najczęściej korzystamy z mocnych ornamentów. Z kwiatami jest o tyle łatwo, że mogą być one wyraziste, silnie przyciągające wzrok, ale też subtelne i łagodne, ledwo odznaczające się na ścianie. W zależności od pomieszczenia możemy dobierać kwiatowe wzory o różnym charakterze.

Przykładowo: w salonie możemy zaszaleć, ponieważ to miejsce ma przede wszystkim wyglądać. Jeżeli tylko zachowamy umiar w meblach i na pozostałych ścianach, nic nie stoi na przeszkodzie, aby ozdobić jedną z nich fototapetą z bogatym, pełnym wijących się linii wzorem tropikalnych kwiatów w dużych rozmiarach i krzyczących, nasyconych kolorach. Nie będzie to natomiast najlepsze rozwiązanie w pokoju nastoletniej dziewczyny, która do nauki potrzebuje skupienia – tak rozpraszający wzór utrudniałby przyswajanie wiedzy i cichy relaks.

Fototapety w kwiaty – na co uważać?

Jak wyżej zostało wspomniane, wskazany jest umiar. Kwiaty ze swojej natury są dość bogatym wzorem, o ile nie zdecydujemy się na nowoczesną minimalistyczną wariację. Jest to też motyw dość podatny na popadanie w kicz. Fototapety w kwiaty występują w bardzo wielu odmianach i bezpieczniej jest wybierać te bardziej stonowane – nagromadzenie zbyt wielu kolorów rzadko wygląda dobrze.

Podobnie jak przy ubraniach w kwiaty, tak i przy wyborze fototapety trzeba zwrócić szczególną uwagę na wielkość powtarzanego motywu. Zbyt duży obciąży małe pomieszczenie, zaś zbyt mały zaginie w dużej przestrzeni. Najlepiej skorzystać z doradztwa lub wykonać wizualizację w programie graficznym przed podjęciem ostatecznej decyzji. Ogromny wybór fototapet z motywem kwiatowym można znaleźć na www.krainabarw.pl.