Dyfuzory z patyczkami
7 marca 2021

Kategoria:
Dom i ogród

Jaki zapach do mieszkania wybrać?

Wymarzony dom musi być odpowiednio zaaranżowany i wyposażony. Zapach do mieszkania sprawia, że wnętrze nabiera charakteru. Gościom wydaje się ono eleganckie i czyste, natomiast domownikom – przytulne i estetyczne jednocześnie. Marzysz o przepięknej woni unoszącej się w Twoim salonie? Sprawdź, jakiego rodzaju profesjonalne akcesoria są w stanie Ci ją zagwarantować.

Zapachy do mieszkania – najpopularniejsze na rynku produkty

Produktów zapachowych na rynku jest dziś całkiem sporo. Dyfuzory z patyczkami uważa się jednak za produkty wydzielające najtrwalszy zapach. Są to szklane albo ceramiczne buteleczki, do których nalewa się specjalną mieszankę zapachową. W cieczy zanurza się drewniane patyczki, a te powodują, że zapach zaczyna się unosić. Producenci takich akcesoriów wskazują czas ich użyteczności. Wiele zależy jednak od wielkości danego pomieszczenia i intensywności jego wietrzenia. Chcesz, aby przyjemna woń była naprawdę intensywna? Co tydzień zmieniaj ułożenie patyczków.

Alternatywą dla nich są popularne świece zapachowe. Takie produkty wprowadzają do wnętrza nie tylko specyficzny nastrój, ale i piękny aromat. Dziś bardzo modne są eko świeczki z drewnianymi knotami. W trakcie ich palenia można usłyszeć charakterystyczne dźwięki – podobne do tych, które wydobywają się z tradycyjnego kominka.

Absolutnym klasykiem są z perfumy do wnętrz albo tradycyjne spraye zapachowe. Takie produkty trzeba jednak samodzielnie rozpylić. Ich trwałość też pozostawia wiele do życzenia. Zazwyczaj po kwadransie, dwóch – zapach zaczyna się ulatniać. 

Zapach do mieszkania – najistotniejsze kryteria wyboru

Nie wiesz, na jaki aromat ostatecznie się zdecydować? Zapach do mieszkania powinien być przyjemny, ale nie za ostry. Bardzo intensywne, wręcz duszące nuty przeszkadzają w codziennym funkcjonowaniu. Nie można przy nich zasnąć ani się skupić.  Aby ułatwić wybór klientom, niektóre firmy decydują się na wyraźny podział oferowanych produktów.

Linie zapachowe, które proponujemy, są przypisane konkretnym pomieszczeniom. Oferujemy więc zapachy do sypialni, salonu albo łazienki. Konkretne produkty są też przeznaczone do sklepów, hoteli lub gabinetów kosmetycznych i SPA – mówi przedstawiciel firmy MYF Milano.

 

Firma dzieli proponowane dyfuzory na produkty o zapachu drzewno-korzennym, orzeźwiającym oraz owocowo-kwiatowym. Najważniejsze jest jednak to, że mimo zaproponowanego, wyraźnego podziału – podczas zakupów warto kierować się własną intuicją. Przebywanie w mieszkaniu, w którym unosi się ulubiony zapach, jest przecież najprzyjemniejsze!