czyszczenie działki
27 maja 2022

Kategoria:
Dom i ogród

Jaki sprzęt jest potrzebny, aby skutecznie oczyścić działkę?

Oczyszczanie działki to trudne i czasochłonne zajęcie, które warto zlecać profesjonalistom. Taka usługa obejmuje kompleksowe pozbycie się z terenu różnego rodzaju zanieczyszczeń, głównie pozostałości po roślinach, ale także śmieci czy nadmiaru gruntu. Jakich narzędzi się dziś używa do czyszczenia działek? Które maszyny i akcesoria okazują się niezbędne? I komu zlecać takie zajęcie?

Oczyszczanie a karczowanie

Niekiedy jest tak, że oprócz czyszczenia, zleca się również karczowanie działki. To dwie różne usługi, choć mają ze sobą dużo wspólnego. Często łączy się obydwie te metody w celu kompleksowego przygotowania terenu pod nowe przedsięwzięcie.

Czyszczenie działki to przede wszystkim:

  • usuwanie uszkodzonych drzew i krzewów,
  • pozbywanie się wszelkiego rodzaju niechcianej roślinności,
  • redukowanie odpadów, takich jak plastikowe butelki, reklamówki czy puszki aluminiowe.

Z kolei karczowanie działki to dużo bardziej zaawansowana usługa. Polega ona na mechanicznym usunięciu drzew wraz z korzeniami. Proces wymaga doświadczenia oraz zastosowania ciężkiego sprzętu. Do karczowania używa się między innymi koparki i glebogryzarki.

Czego używa się do oczyszczania działki?

Do oczyszczania działki zazwyczaj używa się podstawowych narzędzi ogrodniczych i porządkowych, które jednak muszą wykazywać odpowiednią trwałość. Liczy się też niezawodność.

To na przykład grabie, grabki, sekatory, nożyce. Ważne, by zawsze mieć ze sobą po kilka sztuk takich „wspomagaczy”, ponieważ oczyszczanie rzadko kiedy jest wykonywane przez jedną osobę, a poza tym niektóre narzędzia mogą ulegać usterkom podczas intensywnej pracy.

Między innymi dlatego warto korzystać ze wsparcia profesjonalistów, którzy dysponują odpowiednimi narzędziami. Tym samym gwarantują, że zlecenie zostanie zrealizowane szybko, sprawnie i w fachowy sposób. Takim przedsiębiorstwem jest na przykład Mar-Trans Michał Maroszek.

Żeby oczyścić działkę, trzeba ponadto wyposażyć się w odpowiednią odzież ochronną. Ostre gałęzie mogą uszkodzić ubranie, a nawet prowadzić do skaleczeń. Dlatego bardzo ważne jest to, by zadbać o odpowiednie kombinezony, spodnie robocze, obuwie z grubą podeszwą i rękawice z wytrzymałego materiału.

Co robić z zanieczyszczeniami?

Kolejna kwestia to składowanie i wywożenie odpadów po oczyszczaniu działki. Może się okazać, że będzie ich całkiem sporo, dlatego trzeba dysponować odpowiednim kontenerem lub workiem, a następnie zadbać o wywóz.

Nie dotyczy to jednak sytuacji, gdy zleca się czyszczenie firmie, która zajmuje się tym w sposób kompleksowy.