Przeprowadzka
9 czerwca 2021

Kategoria:
Dom i ogród

Jaka pora roku jest najlepsza na przeprowadzkę?

Przeprowadzka to czas, o którym nie zawsze można samemu zdecydować. Zdarza się, że okoliczności życiowe wymuszają decyzję o przeprowadzce w niesprzyjających i niekomfortowych momentach. Jeśli jednak jest wybór, warto przemyśleć, kiedy najlepiej się przeprowadzić i jaką porę roku na przeprowadzkę wybrać, aby była ona najmniej uciążliwa i by można ją było sprawnie zorganizować. Jakie czynniki warto brać pod uwagę podczas przeprowadzki?

Jak przygotować się do przeprowadzki?

Polska znajduje się w klimacie umiarkowanym, a to sprawia, że pory roku w dużej mierze determinują rytm życia, w tym również decyzje o przeprowadzkach. O wiele łatwiej zorganizować przeprowadzkę, gdy za oknem świeci słońce, niż wtedy, gdy pada deszcz, wieje wiatr czy ścina mróz. Najlepiej więc przeprowadzić się w okresie wiosenno – letnim, gdy pogoda ułatwia to zadanie. Mniejsze ryzyko opadów umożliwia bezpieczne wyniesienie sprzętów oraz ich wniesienie do nowego lokum.

Znacznie większy jest także komfort pracy osób uczestniczących w przeprowadzce. Nie bez znaczenia jest również temperatura powietrza. Znacznie wydajniej pracuje się fizycznie w temperaturach 18 – 22 stopni Celsjusza, niż wtedy, gdy temperatura sięga powyżej 30 stopni, lub gdy jest mróz.

Organizacja przeprowadzki wymaga także odpowiedniego nastawienia psychicznego do zmian. Wiosną, gdy przyroda budzi się do życia, także każdy z nas ma więcej energii i chęci do działania, co można wykorzystać konstruktywnie przy zmianie miejsca zamieszkania. Podobnie jest latem, choć wtedy skupiamy się głównie na wypoczynku. Chęć do zmian wraca jesienią, kiedy mniej przebywa się na zewnątrz i chętniej spędza się czas w domu. Zima jest zwykle okresem stagnacji, kiedy niechętnie podejmuje się decyzję o przeprowadzce. Pogoda, krótki dzień i mniejsza aktywność sprawiają, że rzadko pada decyzja o przeprowadzce o tej porze roku.

Czy warto skorzystać z pomocy profesjonalnych firm przeprowadzkowych?

Przeprowadzka to decyzja, która wpływa na zmianę życia. Zazwyczaj kojarzy się ze stresem i dużą ilością czasu, jaki trzeba poświęcić na jej zaplanowanie i realizowanie. W obawie o koszty, wiele osób decyduje się też zorganizować przeprowadzkę samemu, co niestety nie jest najlepszym pomysłem. Pomoc profesjonalnych firm przeprowadzkowych okazuje się nieoceniona, aby zaoszczędzić cenny czas. Osoby zatrudnione w takich firmach doskonale wiedzą, jak usprawnić tego typu prace i jak bezpiecznie pakować przedmioty.

Jak mówi ekspert usług przeprowadzkowych z Gdańska Yellow Transport: Bez względu na porę roku przy przeprowadzce jest dużo pracy. Pakowanie, segregacja, wynoszenie, przewożenie i wnoszenie sprzętów, mebli i całego wyposażenia jest niezwykle uciążliwe. Firmy realizujące przeprowadzki znacznie ułatwią ten trudny proces. Działają o każdej porze roku i bez względu na energię życiową klienta oraz warunki pogodowe, przeprowadzą wszystko sprawnie, aby nie martwić się o dobytek.

Przeprowadzka bez pomocy fachowców może okazać się wręcz niemożliwa do zrealizowania. Właśnie dlatego warto zaufać doświadczonym firmom, które zadbają o to, aby przebiegła jak najsprawniej. Dzięki takiej pomocy nie trzeba obawiać się, że cenne przedmioty ulegną zniszczeniu, albo że przeprowadzka będzie trwać dłużej, niż można sobie na to pozwolić.