brama garażowa
18 stycznia 2016

Kategoria:
Dom i ogród

Jaką bramę garażową wybrać, aby zabezpieczyć swój samochód przed włamaniem?

Chcąc chronić nasz samochód przed kradzieżą powinniśmy trzymać go w odpowiednio zabezpieczonym garażu. Solidna i niezawodna brama garażowa uniemożliwi nieproszonym gościom dostęp do auta oraz do wnętrza domu, jeśli posiadamy garaż połączony z innymi pomieszczeniami W wyborze warto kierować się przede wszystkim jakością producenta. Hörmann to jedna z najlepszych i największych marek drzwi oraz bram garażowych w Europie. Od lat jest liderem znanym z jakości. Oto kilka rozwiązań, które pozwolą nam nie martwić się o bezpieczeństwo samochodu i całego domu.

Brama segmentowa

Jak sama nazwa wskazuje bramy tego rodzaju zbudowane są z kilku poziomych segmentów, które przesuwając się po prowadnicach wykładają się pod stropem garażu, udostępniając cały wjazd. To najpowszechniej stosowany rodzaj bramy, odznacza się wygodą w użytkowaniu oraz bardzo wysokim bezpieczeństwem, dzięki zastosowaniu automatycznego mechanizmu ryglującego, blokującego bramę po zamknięciu. Bramy takie mogą być wyposażone w napęd, dodatkowo podnoszący komfort i bezpieczeństwo. Ponadto są bardzo estetyczne, bez trudu dopasujemy ich kolorystykę i wykończenia do elewacji domu. Nie bez znaczenia jest również wysoka izolacyjność cieplna.

Bramy uchylne

Pod względem popularności bramy uchylne ustępują bramom segmentowym, mimo że wprowadzono je na rynek znacznie wcześniej. Są to jednoskrzydłowe drzwi, zamontowane na mocnych sprężynach, otwierane ku górze i wsuwane pod strop garażu. Solidność wykonania gwarantuje bezpieczne zamknięcie garażu przed niepożądanymi gośćmi, a także wieloletnią funkcjonalność.

Bramy boczne

W przeciwieństwie do bramy segmentowej, brama boczna podzielona jest na pionowe segmenty, które podczas otwierania przesuwają się na jedną z bocznych ścian. Jest to odpowiednie rozwiązanie dla garaży, w których nie ma możliwości zamontowania bramy pod sufitem, np. ze względu na pochyłość stropu lub obecność innych instalacji. Ten typ bramy pozwala na dostęp do garażu bez potrzeby otwierania całej bramy.

Bramy rolowane

To drugi rodzaj bramy zbudowanej z poziomo ułożonych segmentów. Różnica polega na tym, że owych segmentów jest znacznie więcej, a przy otwieraniu nawijane są one na wał umieszczony pod stropem. Rozwiązanie to stosowane jest w sytuacjach, kiedy ze względu na obecność innych instalacji nie ma możliwości zastosowania zwykłego rodzaju bramy segmentowej. Brama ta może być również montowana na zewnętrznej elewacji.

Napęd

Odpowiedni napęd jest nie tylko wygodnym rozwiązaniem, umożliwiającym otwieranie bramy na odległość, bez potrzeby wychodzenia z samochodu. To również zabezpieczenie – napęd w sposób mechaniczny rygluje bramę w pozycji zamkniętej, uniemożliwiając jej otwarcie z zewnątrz bez użycia pilota. Nowoczesne napędy marki Hörmann wyposażone w czujniki, które zatrzymają jej zamykanie, jeśli brama natrafi na przeszkodę. Napęd można również doposażyć w fotokomórki, które zapobiegną opuszczeniu bramy, jeżeli pod nią znajduje się przeszkoda.

Te i wiele innych współczesnych rozwiązań można znaleźć m.in. w ofercie firmy Erbi, która specjalizuje się w sprzedaży najnowocześniejszych bram garażowych.