25 marca 2020

Kategoria:
Dom i ogród

Jak zorganizować udaną imprezę okolicznościową?

Organizacja imprez okolicznościowych wymaga nie tylko odpowiedniego zaplanowania wszystkich elementów, ale też dużego nakładu sił. Najważniejsze jest rozpoczęcie przygotowań z właściwym wyprzedzeniem. Osoby planujące ważną uroczystość powinny się zastanowić nad własnymi oczekiwaniami co do jej przebiegu, miejsca, w którym ma się odbyć oraz menu. Istotną rolę odgrywają także atrakcje – nie może ich zabraknąć.

Jak zorganizować poczęstunek?

Na każdej imprezie okolicznościowej musi się znaleźć poczęstunek dla gości. Jego rodzaj i ilość dań powinny być uzależnione od wagi uroczystości, ale też od liczby gości.
W przypadku niewielkich wydarzeń możliwe jest samodzielne przygotowanie potraw. Dużo trudniejsze jest to przy planowaniu większych przyjęć. W takiej sytuacji z pomocą przychodzą restauracje zajmujące się organizacją imprez okolicznościowych.

Restauracja bądź firma cateringowa, która ma doświadczenie w przygotowywaniu dań na eventy, nie tylko wykona wszystko sprawnie i uzyska piękny efekt wizualny, ale też odpowiednio dopasuje i połączy ze sobą poszczególne pozycje menu. Jest to też znaczna oszczędność czasu dla organizatorów oraz możliwość wyeliminowania stresu związanego z podaniem poszczególnych potraw we właściwym momencie.

Gdzie zorganizować przyjęcie?

Niegdyś nawet duże imprezy okolicznościowe były organizowane w domach bądź w wynajmowanych w tym celu salach. Każdorazowo miejsce powinno być dopasowane do liczby gości, ale też pory roku. O ile zimą przyjęcie może być zorganizowane na wiejskiej sali bez klimatyzacji, o tyle w upalne lato nie jest to najlepsze rozwiązanie.

Jednym z korzystniejszych pomysłów jest zaplanowanie wydarzenia w restauracji. Ciekawym miejscem jest na przykład restauracja Zajazd Litwor, która ma do wyboru trzy klimatyzowane sale, mieszczące od 20 do 55 osób. To jednak nie koniec. Ważne jest ustalenie z managerem istotnych szczegółów, takich jak czas trwania przyjęcia czy możliwość zorganizowania wybranych atrakcji.

Przebieg imprezy i atrakcje

Planowanie imprez okolicznościowych wymaga nie tylko ustalenia miejsca, w którym się odbędą, menu czy stworzenia listy zaproszonych gości. Ważne jest także ustalenie ich przebiegu. Plan powinien być w miarę dokładny i precyzyjny, aczkolwiek nie musi obejmować każdej minuty. Istotne jest wskazanie kluczowych elementów tj. godziny rozpoczęcia i zakończenia przyjęcia, pory podania dań głównych, deserów czy dań specjalnych, momentów zaprezentowania atrakcji czy też wygospodarowania czasu na tańce bądź zabawy integracyjne. Zadbanie o wszystkie te elementy zagwarantuje świetną zabawę, którą goście z pewnością będą pamiętali przez długi czas.