15 kwietnia 2021

Kategoria:
Dom i ogród

Jak znaleźć zaufaną osobę do sprzątania apartamentu?

Znalezienie zaufanej osoby do sprzątania apartamentu nie jest takie proste, jak mogłoby się wydawać. Najczęściej wynika to z braku wiedzy, gdzie takiej osoby szukać. Wiele osób obawia się o bezpieczeństwo powierzonego apartamentu. Jest to w pełni zrozumiałe, ponieważ wprowadza się całkowicie obcą osobę, która pozostaje bez nadzoru. Właśnie dlatego tak ważne jest, aby wybrać godną zaufania osobę, która będzie sprzątać apartament. Jak tego dokonać?

Od czego zacząć poszukiwania osoby do sprzątania apartamentu?

Najczęstszym sposobem na znalezienie pomocy do sprzątania apartamentów jest rozpytywanie wśród znajomych i rodziny, czy znają osobę godną polecenia. Często znajomi mają namiary na konkretne firmy, które oferują kompleksowe sprzątanie. Firmie z polecenia znacznie łatwiej jest zaufać. Jeśli jednak nikt z najbliższego otoczenia nie może pomóc w rekomendacji, z pomocą przychodzi Internet. Wystarczy wpisać w wyszukiwarce hasło: „Sprzątanie + miasto”, np. sprzątanie apartamentów Gdańsk.

Szukając osoby do sprzątania apartamentu należy na początku zastanowić się, jaka pomoc będzie potrzebna. Czy szuka się osoby tylko do sprzątania, czy też ma ona zajmować się praniem, myciem okien, itd. Warto dokładnie wypisać wszystkie obowiązki, które taka osoba powinna wykonywać. Jeśli szuka się kogoś, kto np. raz na tydzień będzie regularnie utrzymywać apartament w czystości, to również należy to uwzględnić na swojej liście.

Po określeniu obowiązków, którymi ma zająć się osoba sprzątająca, warto szczegółowo wypisać poszczególne zadania, jakich się od niej oczekuje. Najczęściej jest to odkurzanie, mycie podłóg, wycieranie kurzu, mycie okien, podlewanie kwiatów, sprzątanie łazienki i WC, czyszczenie sprzętu kuchennego, itp.

Dlaczego osoba sprzątająca apartament to dobre rozwiązanie?

Osoba sprzątająca regularnie przebywa w pomieszczeniu pod nieobecność właściciela i ma dostęp do wielu osobistych i drogocennych rzeczy. Właśnie dlatego tak ważne jest, aby był to ktoś kompetentny, a także godny zaufania. Takiej osobie można powierzyć opiekę nad drogocennymi przedmiotami i bez obaw zastawić ją samą w apartamencie. Profesjonalne firmy sprzątające polecają więc nie tylko przeszkolonych pracowników, ale także sprawdzonych.

Jak mówi pracownik firmy sprzątającej Pogromcy Kurzu: Osoba do sprzątania apartamentów powinna być przede wszystkim sprawdzona. Nie należy absolutnie decydować się na skorzystanie z usług kogoś, o kim nic się nie wie i kogo referencji nie można sprawdzić. Może to powodować wiele zagrożeń – chociażby niedyskrecję dotyczącą prywatności, czy też kradzież cennych przedmiotów. Dobry pracownik powinien także wyróżniać się terminowością i usługami świadczonymi na wysokim poziomie.

Decydując się na skorzystanie z oferty firm sprzątających apartamenty, należy wybierać jedynie sprawdzone miejsca. Doświadczenie pracowników, odpowiednie referencje i terminowość wykonywanych zadań to gwarancja udanej i bezpiecznej transakcji.