firma remontowa
30 sierpnia 2016

Kategoria:
Dom i ogród

Jak znaleźć dobrą firmę remontową?

Solidna firma nie tylko wykona za nas prace remontowe, ale i doradzi, jak można nadać wnętrzom nowoczesnego wyglądu. Fachowcy ocenią, jakie materiały będą konieczne do zakupienia oraz ile będzie nas kosztowało całe przedsięwzięcie. Powinniśmy również dostać gwarancję na wykonane prace, które zostaną przeprowadzone terminowo i zgodnie z  umową. Jak znaleźć dobrą firmę remontową?

Gąszcz ogłoszeń

W Internecie znajdziemy mnóstwo ogłoszeń firm i ekip remontowych, które proponują swoje usługi. Zleceniobiorcy często kuszą nas atrakcyjnymi stawkami za roboczogodzinę lub bardzo szybkim terminem realizacji, co w praktyce jednak wcale nam się nie opłaca. Pierwszy trick polega na tym, że rzeczywiście płacimy niską stawkę za godzinę pracy robotników, jednak remont ciągnie się długo. W drugim przypadku możemy podejrzewać, że firma z jakichś względów cierpi na brak zleceń, dlatego może podjąć się pracy „od ręki” i „na już”. Żaden fachowiec nie poda w ogłoszeniu lub a swojej stronie internetowej gotowej ceny, lub terminu, ponieważ musi najpierw przeprowadzić inwentaryzację i dowiedzieć się, jaki będzie zakres prac. Czym innym jest pomalowanie ścian, czym innym ułożenie kafelek, a jeszcze czym innym ułożenie mozaiki z drobniutkich elementów, dlatego nie dajmy się nabrać na ogłoszenia, w których podana np. cena za metr odnowienia ścian. Takie oferty z góry powinniśmy odrzucać.

Sprawdzony fachowiec

Warto korzystać z usług firm, które mogą pochwalić się referencjami. Jeżeli chcemy sprawdzić, czy fachowcy, którymi jesteśmy zainteresowani, rzeczywiście znają się na rzeczy, powinniśmy poprosić o pokazanie nam zdjęć dotychczasowych realizacji. Na podstawie tego możemy ocenić, czy właśnie na takim efekcie nam zależy. Jeżeli mamy wątpliwości, spróbujmy zadać kilka pytań związanych z technologią, jaka będzie zastosowana w czasie remontu. Profesjonalista powinien umieć udzielić odpowiedzi na każde pytanie oraz udzielić nam porady dotyczącej wyboru odpowiedniego materiału – mówi przedstawiciel firmy Perfectus z Warszawy, która zajmuje się budownictwem i remontami.

Wsparcie w projektowaniu

Zdarza się, że chcemy odnowić wnętrze lub zewnętrze domu, ale nie mamy na to pomysłu. Wówczas warto skorzystać z usług firmy, która oferuje nie tylko wykonawstwo, ale również usługi projektowe. Możemy poprosić o przygotowanie wstępnej wizualizacji zgodnie z naszymi gustami. Warto wcześniej zastanowić się i ustalić kolorystykę oraz styl. Jeżeli planujemy remont i zakup nowych mebli, możemy zacząć od wyboru wyposażenia, do którego dobrane zostanie wykończenie wnętrza. Fachowcy, którzy działają na rynku długo, zawsze współpracują z architektami i inżynierami, którzy mają kwalifikacje i uprawnienia do projektowania oraz nadzorowania prac. Ułatwia to pracę, ponieważ do niektórych robót wymagane są uprawnienia właśnie, a do niektórych specjalne pozwolenia. Dobra firma remontowa i budowlana z pewnością pomoże nam w dopełnieniu wszelakich formalności.